13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۱۹:۰۹:۵۴
کد مطلب:  NzTTKrP7
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان
برگزاری دوره ضمن خدمت آشنایی با فرصت ها و تهدید های استفاده از فضای مجازی

دوره ضمن خدمت آشنایی با فرصت ها و تهدید های استفاده از فضای مجازی در سالن امام سجاد اداره کل آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان دوره ضمن خدمت آشنایی با فرصت ها و تهدید های استفاده  از فضای مجازی صبح امروز سه شنبه 95/2/28 در سالن امام سجاد اداره کل آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد.

دکتر محمود معزی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش خوزستان  با اشاره به موقعیت استراتژیک استان خوزستان از لحاظ اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، اهمیت و ضرورت آگاهی از فرصت ها و آسیب های استفاده از فضای مجازی را بیان کرد.

وی در ادامه افزود آموزش و پرورش به عنوان محوری ترین دستگاه توسعه فرهنگی هرکشور، وظیفه ی خطیر تربیت و مراقبت از نسل آینده کشور را به عهده دارد.ما اعتقاد به پاک کردن صورت مساله نداریم و خود مراقبتی را به عنوان اولین درس به دانش آموزان می آموزیم.وجود فضاهای مجازی  شاید اندکی باعث دوری دانش آموزان از تکالیف خود و خانواده شده باشد ولی این فضاها را می توانیم به صورت فرصتی مثبت درجهت آموزش علوم مختلف به دانش آموزان مغتنم بشماریم.  

در ادامه این دوره، سرهنگ آذردرخش معاونت پلیس فتا ی ناجا  در رابطه با آسیب های فضا و شبکه های مجازی، لینک های جعلی و نحوه ی تشخیص این گونه لینک ها، راه های پیشگیری از سرقت اطلاعات و تصاویر شخصی موجود در گوشی تلفن همراه یا رایانه های شخصی، کلاهبرداری در شبکه ها و فضای مجازی، سوء استفاده ی نرم افزارهای مجازی از شماره تلفن های موجود در گوشی های تلفن همراه و تفاوت کار پلیس فتا با کار پلیس آگاهی و کلانتری ها در سرقت از اشخاص و خطرات استفاده نا آگاهانه از فضای مجازی مطالبی بیان کرد.

 خانم دکتر احمدی نیا مدیر کل پیشگیری از آسیب های بهزیستی کشور در ادامه گفت: فضای مجازی بخشی از زندگی ما را به خود اختصاص داده است، فاصله دیجیتالی بین نسل ها و عدم آشنایی و آگاهی لازم اولیاء باعث ضرر وزیان خانواده ها خواهد شد و ما باید سعی کنیم این فاصله ی دیجیتالی بین نسل ها را کاهش دهیم. 

به اشتراک بگذارید :