22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1231801
معاون اداره کل قرآن ، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تشریح کرد :
برخی از امتیازات حضور در مسابقات قرآن ، عترت و نماز  

lسابقات قرآن ، عترت و نماز  در 9 رشته شامل  قرآن ، تحقیق و ترتیل ،حفظ در 5 سطح واذان و مداحی در بخش پسران در حال برگزاری است . 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، میکائیل باقری معاون اداره کل قرآن ، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت : بر اساس سند راهبردی حفظ قرآن کریم کشور امتیازاتی برای حافظین قرآن در نظر گرفته شده است . وی در مورد برگزیدگان مسابقات قرآن ، نماز و عترت گفت : به نفرات برتر لوح تقدیری با امضای مدیر کل آموزش و پرورش و رئیس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و خیریه اهدا می شود .

بنا بر این گزارش باقری خاطر نشان کرد : تلاوت دانش آموزان برروی سرویس اشتراک ویدئویی« آپارات » و شبکه  اجتماعی دانش آموزان «شاد» به نام خودشان بارگذاری می شود .  وی افزود :قاریان برتر مسابقات قرآن ، عترت و نماز جهت استفاده از قرائت آنان در صدا و سیمای جمهوری اسلامی به شورای عالی قرآن معرفی می‌شوند .

معاون اداره کل قرآن ، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح  کرد :همچنین ازحافظین کل وقاریان برتربرای حضور در تیم ملی جمهوری اسلامی ایران دعوت به عمل آمده و تعدادی از آنان برای شرکت در مسابقات بین‌المللی انتخاب می‌شوند .وی افزود ازنفرات اول مسابقات ، در مرحله مقدماتی بین المللی ، برای اعزام به کشورهای مختلف دعوت خواهد شد  وهر دانش آموز که رتبه اول بین المللی را کسب کند بدون آزمون ، وارد دانشگاه سراسری خواهد شد .

گفتنی است  سی و هشتمین دوره مسابقات کشوری قرآن ، عترت و نمازتا 26 مرداد ماه ادامه دارد .

به اشتراک بگذارید :