28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ ۱۹:۵۵:۴۹
کد مطلب:  1230291
 معاون اداره کل قرآن ، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش:
بیش از 750 نفر در آزمون کتبی مسابقات حفظ قرآن شرکت کردند

مسابقات قرآن ، عترت و نماز  در 9 رشته شامل  قرآن ، تحقیق و ترتیل ،حفظ در 5 سطح واذان و مداحی در بخش پسران در حال برگزاری است .  

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، میکائیل باقری معاون اداره کل قرآن و عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش پیرامون روند برگزاری مسابقات کشوری قرآن ، عترت و نمازگفت :  مسابقات ، در مرحله آموزشگاه و مناطق در حالت سفید برگزار شد واز بخش استانی به دلیل شیوع بیماری کرونا به فضای مجازی منتقل شد . باقری خاطر نشان کرد : برای اطمینان ،  در استان‌ها ی مختلف ، بسترهای متعددی را آزموده ایم و به این نتیجه رسیدیم که در میان  شبکه های اجتماعی ، شبکه اجتماعی دانش آموزان  « شاد » از سایر بستر ها بهتر است ، به طوری که در مرحله مقدماتی ۲۵۰۰ اثر با حداقل زمان ۷ دقیقه به صورت صوتی و تصویری در این بستربه شکل رایگان بارگذاری شده است .

بنا بر این گزارش باقری اعلام کرد :  در مرحله ی مقدماتی 37 گروه داوری تشکیل دادیم که آثار دانش‌آموزان را در مدت 4 روز داوری نمودند و با وارد کردن  نمرات مربوطه در نرم افزار اکسل راه یافتگان به مرحله نهایی مشخص می شوند .

بنا بر این گزارش معاون اداره کل قرآن ، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش  اظهار داشت : در بخش حفظ ، برای تشخیص صحت حفظ ، درهر استان از هر رشته و درهر دوره یک نفراز نفرات برتر استان ها و در مجموع از 750 نفر آزمون مکتوب گرفته شد  و کسانی که حد نصاب لازم را کسب کنند به مرحله نهایی  راه پیدا می کنند باقری افزود : . بعد از این بخش ازنفرات برترراه یافته به مرحله  نهایی  به صورت برخط و زنده آزمون حفظ گرفته می شود.  در مرحله نهایی  داوران در حرم حضرت عبدالعظیم مستقر می‌شوند و طی پنج روزبا حضور ۵۰ نفر از داوران بین‌المللی کشور و ملی به شکل آنلاین در استان‌های مختلف مسابقات برگزار می‌شود .  

بنا بر این گزارش برای اولین بار به منظور مشارکت آحاد جامعه در مسابقات قرآنی دانش آموزان و همکاری اولیا در فرایند مسابقات تعدادی از برگزیدگان مسابقات با آرای مردمی به مرحله نهایی  راه خواهند یافت . در بخش قرائت، تحقیق و ترتیل ۸ نفر با نظر داوران  انتخاب می شوند و ازبین نفرات نهم  تا سیزدهم دو نفر با نظر مردم درکانال قرآن و عترت و نمازشبکه شاد به مرحله نهایی  راه پیدا می‌کنند.

گفتنی است مراسم افتتاحیه و اختتامیه مسابقات قرآن ، عترت و نمازبه صورت مجازی برگزار می‌شود واز شبکه اجتماعی دانش آموزان «شاد » و شبکه قرآن هم  پخش خواهد شد.  

به اشتراک بگذارید :