0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ ۱۳:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1229523
مدیر آموزش و پرورش ناحیه سه در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش:
راه‌اندازی‌سامانهERP اقدامی‌مثبت در راستای تحقق‌عدالت‌آموزشی است

محمدرضا نظریان گفت: با راه اندازی سامانه ERP در سال‌های آینده دغدغه کمتری برای ثبت‌نام دانش‌آموزان خواهیم داشت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در ششمین روز  ۱۳۹۹، محمدرضا نظریان مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ اصفهان در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش استان در خصوص اقدامات این اداره در زمان شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم تغییر در روش های تدریس از آموزش فیزیکی به مجازی سعی کردیم از این فرصت به منظور تحول نظام آموزشی استفاده کنیم، جلسات مختلفی را با حضور کارشناسان و صاحب نظران تشکیل دادیم و به این جمع‌بندی رسیدیم که زیر ساخت هایی را برای آموزش در فضای مجازی آماده کنیم.

وی افزود: سعی کردیم الگوی تدریس به مانند آموزش در کلاس فیزیکی نباشد چرا که فضای مجازی شیوه نوین آموزشی را می‌خواهد که می بایست با نیازها و اقتضای فراگیران مطابقت داشته باشد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ اصفهان با اشاره به تشکیل کارگروه و کمیته های مختلف در حوزه سلامت و بهداشت در زمان برگزاری امتحانات تصریح کرد: کاهش بار استرس روانی خانواده ها و دانش آموزان در دوران امتحانات از جمله مواردی بود که می بایست مورد توجه قرار بگیرد، همچنین می بایست با رعایت پروتکل های بهداشتی امتحانات در فضای کاملاً بهداشتی برگزار شود که در همین راستا قبل و بعد از هر آزمون، حوزه امتحانی کاملا ضد عفونی شد؛ ضمن اینکه دانش آموزان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و با استفاده از ماست دستکش و شیلد اجازه حضور در محل امتحان را داشتند.

نظریان در خصوص روند ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی جدید خاطرنشان کرد: راه اندازی سامانه ERP یک اقدام مثبت و ماندگار در راستای تحقق عدالت آموزشی و استفاده از فرصت‌های برابر برای همه دانش‌آموزان است، اگر یک باور همگانی در جامعه ایجاد شود که نزدیک ترین مدرسه بهترین مدرسه است می توانیم به سلامت دانش آموزان کمک کنیم و با توجه به شرایط کنونی آموزشی ایمن‌تری را داشته باشیم که در این صورت در سال‌های بعد نیز کمترین دغدغه را خواهیم داشت.

وی پروژه مهر را حرکتی برای پیشبرد برنامه های آموزشی دانست و افزود: در اسفندماه سال گذشته کمیته های مختلفی را با اولویت تأمین سلامت و تقویت آموزش های مجازی برای دانش آموزان تشکیل شد و با توجه به شعار "آموزش نوین چشم اندازی روشن برای جهش علم و مهارت" که شعار آموزش و پرورش ناحیه ۳ است در خصوص آموزش نوین برنامه ریزی های توانمندسازی و تربیتی تدوین شد و با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب و نامگذاری سال جهش تولید، جهش علم، مهارت و کارآفرینی را در برنامه‌های آموزش و پرورش ناحیه ۳ قرار دادیم.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ اصفهان ادامه داد: کمیته های هشت گانه به منظور تقسیم وظیفه و صدور ابلاغ ها تشکیل شد و برنامه ریزی ها برای بازگشایی مدارس به صورت فیزیکی و مجازی به تصویب رسید تا بتوانیم ارتقاء شوق یادگیری را در دانش آموزان تقویت کنیم.

نظریان با اشاره به اقدامات پرورشی و تربیتی اداره آموزش و پرورش ناحیه ۳ گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته برای اوقات فراغت دانش آموزان، فیلم‌های پرورشی، تربیتی، مشاوره و مهارت در زمینه استمرار طرح ایران مهارت و بوم در فضای مجازی بارگذاری شد تا به این ترتیب دانش آموزان از آنها استفاده کنند.

وی حضور پررنگ خیرین مدرسه ساز را از نکات مثبت این ناحیه دانسته و اظهار داشت: چندین فضای آموزشی را در دست احداث داریم و سالن ورزشی شهید سلیمانی و مدرسه اوتیسم نیز در مرحله افتتاح است و در زمینه مهارت آموزی و کارآفرینی هنرستان دخترانه در دست تجهیز قرار گرفته و سال آینده افتتاح خواهد شد. زندگی اینکه در طی این اقدامات صرفه جویی مالی فراوانی داشتیم که با تجمیع دو دبیرستان و دو دبستان این امر حاصل شده است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۳ اصفهان تصریح کرد: تعامل بسیار خوبی با دیگر سازمان‌ها و ارگان‌ها داشتیم، در شورای آموزش و پرورش شهر بهارستان مصوب شد تا شرکت عمران بهارستان پروژه نیمه ساز را تکمیل و دو پروژه دیگر را تا ۱۸ ماه آینده در اختیار آموزش و پرورش ناحیه سه قرار دهد. همچنین شورای شهر و شهرداری بهارستان در راستای تامین هزینه ایاب و ذهاب همکاران به بهارستان و بالعکس همکاری لازم را با ما خواهند داشت.

به اشتراک بگذارید :