22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ ۰۹:۲۹:۲۷
کد مطلب:  1229215
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران خبر داد:
مشارکت ۱۰ هزار معلم در طرح آجر به آجر/ مدرسه پایگاه تربیت دینی و عملی دانش آموزان است

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران گفت: ۱۰ هزار معلم شهرستانهای استان تهران در طرح آجر به آجر،با کسر بخشی از حقوق‌ خود، مشارکت دارند و امیدواریم این نگرش به کار خداپسندانه مدرسه سازی توسعه پیدا کند. 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  محمد صیدلو در آیین کلنگ زنی مدرسه خیری ۱۲ کلاسه بانو کوکب اسکندری (مادر شهیدان  مظفر) که در شهرستان پاکدشت با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، افزود:توجه ویژه و برنامههای راهبردی وزیر آموزش و پرورش به موضوع جلب توجه مردم و مسئولین به نهاد تعلیم و تربیت، منشا خیر شده است و تحولی جدی را در امر مهم مدرسه سازی و مشارکت در فرایندهای آموزشی رقم زده است.

وی تصریح کرد: این نگرش موجب شده است به این مهم توجه داشته باشیم که ایجاد دغدغه در همه آحاد جامعه نسبت به مسائل آموزش و پرورش چقدر می تواند با اهمیت باشد و برای آموزش و پرورش آورده ایجاد کند.

وی با تقدیر از خیر محترم بانو اسکندری، مادر شهیدان مظفر، تاکید کرد: چنین اقدامی  مسئولیت ما را در امر خدمت به مردم مضاعف می کند تا دینی که بر گردن داریم را به بهتربن شکل ادا کنیم.

این مسوول اضافه کرد: شاید ساخت مدرسه در چنین مکانی را نتوان به عدد و رقم محاسبه کرده اما مطمئناً هر مدرسه ای که بنا شود در آینده از ساخت زندان ها و ساختمان های مشابه کاسته خواهد شد.

وی با اشاره به داستانی از رسول اکرم(ص) افزود: مدرسه‌ای که امروز بنا می‌شود در تربیت دینی دانش آموزان و ترویج آموزه های دین مبین اسلام در مسیر سعادت بشری نقش آفرین است چرا که مدرسه ایجاد مکانی است که کودکان و دانش‌آموزان ما بتوانند به پرورش استعدادهای خود در عرصه علم و دین  بپردازند.

به اشتراک بگذارید :