0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ ۰۸:۴۷:۴۲
کد مطلب:  1229085
وزیر آموزش‌وپرورش درآیین کلنگ زنی مدرسه خیر ساز مادر شهیدان مظفر در پاکدشت؛
بودجه مدرسه‌سازی در دولت تدبیر و امید ۷ برابر شده است

وزیر آموزش‌وپرورش در آیین کلنگ زنی مدرسه خیرساز مادر شهیدان مظفر در پاکدشت؛ از 7 برابری بودجه مدرسه‌سازی در دولت تدبیر و امید خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، پیش از ظهر امروز محسن حاجی میرزایی درآئین کلنگ زنی مدرسه ۱۲کلاسه بانو کوکب اسکندری مادر شهیدان مظفر که ۵مرداد ماه و هم‌زمان با سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد و در شهر پاکدشت استان تهران برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره برادران شهید مظفر، عملیات مرصاد و تبریک اعیاد ذی‌الحجه، اظهار کرد: چنان‌که قرآن می‌فرماید شجره طیبه هرلحظه برکات و اثرش متوجه جامعه می‌شود لذا خانواده مظفر هم فرزندان شهیدش باعث برکت در جامعه شده بودند و امروز هم مادر این شهدای والامقام با اقدام به امر خداپسندانه مدرسه‌سازی، باعث خیروبرکت شده است.

 

وی افزود: هرچند جمعیت همواره جابجا می‌شود اما مدرسه را نمی‌توان جابجا کرد لذا با توجه به شرایط مهاجرپذیری استان تهران، تراکم دانش‌آموزی در این استان همواره در حال افزایش بوده است.

 

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به ۷برابر شدن بودجه مدرسه‌سازی در دولت تدبیر و امید، تصریح کرد: علیرغم همه تلاش‌ها استان تهران یکی از استان‌های محروم از حیث فضاهای آموزشی است.

 

وی ادامه داد: تهران به ۱۵هزار کلاس جدید نیاز دارد و ۲۵هزار کلاس نیز نیازمند مقاوم‌سازی است.

 

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اعتبار ۳هزار و۳۵۰میلیارد تومانی برای مشارکت با خیرین، گفت: ساختن یک مدرسه مانند ساختن ساختمان نیست بلکه ساختن آینده یک جامعه است.

 

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی طرح آجر به آجر تلاش داریم زمینه را برای مشارکت ۸۰میلیون ایرانی در امر خداپسندانه مدرسه‌سازی فراهم کنیم و همه مردم به این حرکت مقدس بپیوندند و توجهشان به مدرسه‌سازی افزایش یابد.

 

وی اضافه کرد: در طرح آجر به آجر مدارسی که نیمه‌کاره ماندند در اولویت تکمیل قرار دارند لذا ساماندهی پروژه‌های مدرسه‌سازی باید در راستای کاهش تراکم و تعدیل تراکم دانش‌آموزی صورت گیرد.

 

وی ادامه داد: قطعاً طرح‌های نیمه‌تمام در اولویت هستند و جایی که می‌توان دانش‌آموز بیشتری را پوشش داد در اولویت است و باید تلاش کنیم تراکم دانش آموزی در کلاس‌ها را پایین بیاوریم و کلاس‌های ۴۰نفره نداشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :