28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ ۰۹:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1228811
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
فضای مجازی بهترین بستر برای توسعه ی فرهنگ قرآنی است

محمد صیدلو در حاشیه مسابقات قرآن عترت و نماز گفت : تجربه ی جدید برگزاری مجازی سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن کریم برای اولین بار، می تواند مقدمه ای در توسعه وبهره برداری بیشترازاین فضا برای استفاده در تمامی مباحث آموزش و پرورش باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران محمد صیدلو گفت : استفاده از فضای مجازی در آموزش و پرورش راهی بود که باید پیشتر از این می پیمودیم .اما فضایی که بیماری  کرونا ایجاد کردسرعت ما را در استفاده از فضای مجازی بهبود بخشید و شبکه شاد در زمان کوتاهی بعد از سوم اسفند ماه که حضور این بیماری در کشور ما جدی شد آغاز به کار کرد ودر حال حاضر کیفیت آن به حدقابل قبولی رسیده و انشاء الله از این به بعد به عنوان یک سرمایه ی رسانه ای در اختیار آموزش و پرورش می تواند  به عنوان حلال بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش عمل کند .

بنا بر این گزارش مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  در مورد استقبال دانش آموزان از برگزاری مسابقات قرآن ، نماز و عترت در فضای مجازی گفت : وقتی دانش آموزان ، آثار خود را در سطح کشور به دبیرخانه مسابقات فرستادند ؛ دیدیم موضوع برای آنان تفاوتی نکرده و آمادگی حضور در این فضا را دارند . دانش آموزان و نسل جدید در استفاده از فضای مجازی یک گام جلوتر هستند و این ما هستیم که باید این بستر را آماده ترکنیم .

بنا بر این گزارش محمد صیدلو با اشاره به ظرفیت های فضای مجازی خاطر نشان کرد : فضای مجازی بهترین بستر برای توسعه ی فرهنگ قرآنی  است. در فضای مجازی محدودیت های زمانی و جغرافیایی از بین می روند . قاعدتا افراد  خوش فکر می توانند از این بستر استفاده کنند . کسانی که کار فرهنگی پرورشی و تربیتی انجام می دهند این خوش سلیقگی را دارند و باید با توجه بیشتری از این بستراستفاده کنند .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به شبکه ی شاد با 15میلیون مخاطب دانش آموز به گستره ی تمام دانش آموزان کشور تاکید کرد : هیچ امکان رسانه ای را پیدا نمی کنید که چنین خیل عظیمی از مخاطبین جدی را در خود جای داده باشد و شما بتوانید پیامی را به آنان منتقل کنید .فرستادن پیام برای این جمعیت نیاز به خوش سلیقگی دارد . در این میان شبکه شاد  این امکان را ایجاد کرده که شبکه ای از نیروهای انسانی در سطح معلمان و دانش آموزان فعالیت کنند واگر از ظرفیت همکاران محترم استفاده ی مطلوبی شود قاعدتا مزیت های آن هم افزون خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :