2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ ۲۳:۵۰:۰۰
کد مطلب:  1228709
دبیر بخش هنرهای دستی و تجسمی سی و هشتمین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان سراسر کشور:
آگاهی بخشی و هدایت دانش آموزان توسط اساتید متخصص از اهداف برگزاری جشنواره است

سی و هشتمین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان سراسر کشور بصورت مجازی و به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، شهرام عظیمی دبیر بخش هنرهای دستی و تجسمی سی و هشتمین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان سراسر کشور با اشاره به برگزاری این مسابقات بصورت مجازی گفت : دلتنگی از عدم حضور دانش آموزان هنرمند در جشنواره امسال، از اصلی ترین چالش های این جشنواره است ، چرا که همه ساله حضور دانش آموزان ، استفاده از کارگاه های تخصصی و الفت و دوستی بین هنرمندان دانش آموز از مهمترین بخش های این جشنواره بود که امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا از آن محروم می باشیم.

وی با اشاره به اینکه بخش هنرهای دستی و تجسمی به سبب تنوع بسیار زیاد بهتر است تا آثار به صورت فیزیکی مورد قضاوت و ارزیابی قرار گیرد ، اظهار داشت : امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا ارزیابی آثار از روی تصاویر به عمل می آید و پس از امتیاز دهی توسط داوران ، نفرات برگزیده هر بخش بصورت انلاین توسط تیم داوری مورد راستی آزمایی قرار می گیرند .

عظیمی در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری نمایشگاه آثار دانش آموزان هنرمند را یکی از بهترین و چذاب ترین بخش های این جشنواره در سال های گذشته دانست و افزود : امسال متاسفانه به دلیل تعطیلی گالری ها و موزه ها بخاطر شرایط بیماری کرونا ، از این بخش جذاب نیز محروم می باشیم که امیدواریم هر چه زودتر شرایط به حالت عادی برگردد دانش آموزان عزیز بتوانند در کنار یکدیگر آثار ارزشمند خود را به نمایش بگذارند.

این مسئول ، با تاکید بر استقبال گسترده دانش آموزان در این بخش ، تصریح کرد : بخش هنرهای دستی و تجسمی به دلیل اینکه مسابقات مرحله استانی آن قبل از شیوع کرونا برگزار شده بود ، لذا با افت تعداد شرکت کننده گان نسبت به سال های قبل مواجه نبوده است و آثار منتخب ارسال شده در این بخش قابل تامل است.

وی در پایان با اشاره به ضرورت برگزاری این مسابقات ، تاکید کرد: احیا و زنده نگه داشتن بخشی از هنرهای دستی و سنتی توسط نسل جوان ، ارزیابی دانش آموزان از جایگاه هنری خود در سطح ملی و آگاهی بخشی و هدایت آنها توسط اساتید متخصص و هنرمند از جمله اهداف اصلی برگزاری این مسابقات در سطح کشور می باشد .

به اشتراک بگذارید :