28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ ۱۷:۵۷:۴۳
کد مطلب:  1228695
وزیر آموزش و پرورش در آیین آغاز عملیات اجرایی مدرسه خیر ساز مادر شهیدان مظفر:
قطعا اولویت مدرسه سازی را بر نقاط پر تراکم قرار خواهیم داد

وزیر آموزش‌وپرورش در آیین کلنگ زنی مدرسه خیرساز مادر شهیدان مظفر در پاکدشت ، گفت: قطعاً طرح‌های نیمه‌تمام در اولویت هستند و جایی که می‌توان دانش‌آموز بیشتری را پوشش داد در اولویت است .

به گزارش اداره طلاع ‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران ،  محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش وپرورش درآئین کلنگ زنی مدرسه خیر ساز مادر شهیدان مظفر که هم‌زمان با سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد و در شهرستان پاکدشت برگزارشد ضمن تبریک اعیاد ذی‌الحجه و گرامیداشت روز عرفه و گرامیداشت یاد همه شهدا بویژه شهدای خانواده مظفر با اشاره به آیات قران اظهار کرد وقتی شاهد زنجیره توفیقات مستمر هستیم باید از شجره طیبه بگوییم، شجره طیبه ای که  هرلحظه برکات و اثرش متوجه جامعه می‌شود.

حاجی میررایی ادامه داد :  وقتی پدر خانواده مظفر برای کسب روزی حلال تلاش کرده است همه فرزندان باعث برکت در جامعه شدند بویژه فرزندانی که به درجه رفیع شهادت نایل شدند و امروزهم مادراین شهدای والامقام با اقدام به امر خداپسندانه با گسترش این شجره طیبه مدرسه ای را در این مکان بنا نهاده است که آدم های بزرگی از آن بیرون می آیند، آدم هایی که برای پیشرفت کشور و آرمان های انقلاب  فداکاری و تلاش کنند.

وی افزود:  این یک بنیانی است که برتقوی گذاشته شده است ومطمئنا آثار و برکاتی خواهد داشت که به امید وفضل خدا اینچنین خواهد بود.

وی ادامه داد: هرچند جمعیت همواره جابجا می‌شود اما مدرسه را نمی‌توان جابجا کرد لذا با توجه به شرایط مهاجرپذیری استان تهران، تراکم دانش‌آموزی در شهر تهران و حواشی تهران وشهرستانهای پیرامون همواره در حال افزایش بوده است.

 

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به ۷برابر شدن بودجه مدرسه‌سازی در دولت تدبیر و امید، تصریح کرد: علیرغم همه تلاش‌ها استان تهران یکی از استان‌های محروم از حیث فضاهای آموزشی است و همچنان  به ۱۵هزار کلاس جدید نیاز دارد و ۲۵هزار کلاس نیز نیازمند مقاوم‌سازی است.

 

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اعتبار ۳هزار و۳۵۰میلیارد تومانی برای مشارکت با خیرین، گفت: تکیه ما در طرح آجر به آجر برمبنای این تفکر است که مدرسه  تنها یک ساختمان نیست بلکه مدرسه کانون شخصیت سازی است و هرچقدر سرمایه گذاری درامر مدرسه سازی مبتنی برانگیزه های الهی باشد آن مکان، مکان مبارک تری است.

 

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی طرح آجر به آجر تلاش داریم زمینه را برای مشارکت ۸۰میلیون ایرانی در امر خداپسندانه مدرسه‌سازی فراهم کنیم و همه مردم به این حرکت مقدس بپیوندند و توجهشان به مدرسه‌سازی افزایش یابد.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد:  مدارسی که نیمه‌کاره ماندند در اولویت تکمیل قرار دارند لذا ساماندهی پروژه‌های مدرسه‌سازی باید در راستای کاهش تراکم و تعدیل تراکم دانش‌آموزی صورت گیردو قطعاً طرح‌های نیمه‌تمام در اولویت هستند و جایی که می‌توان دانش‌آموز بیشتری را پوشش داد در اولویت است .

به اشتراک بگذارید :