0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ ۱۱:۳۸:۵۰
کد مطلب:  1227192
معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
آموزش با کیفیت حق مسلم دانش‌آموزان است / خانواده ها برای ثبت نام فرزندان خود اقدام نمایند

شهین جوانی گفت: بنیان و اساس یادگیری مادام العمر دوره ابتدایی است، اگر این دوره از استحکام لازم برخوردار باشد مطمئناً بنای فکری و رفتاری مناسب را برای فرزندان می سازد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در چهارمین روز از مرداد ماه 1399، شهین جوانی معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان در مصاحبه تصویری با اداره روابط عمومی اظهار داشت: نقش آموزش و پرورش در پیشبرد اهداف توسعه انکارناپذیر است و به نظر بسیاری از کارشناسان، آموزش و پرورش هم هدف توسعه است و هم ابزار توسعه که در این بین دوره ابتدایی یکی از مهمترین پایه های تحصیلی محسوب می‌شود و نقش مبنایی نظام آموزش و پرورش را دارد.

وی افزود: بنیان و اساس یادگیری مادام العمر دوره ابتدایی است و اگر این دوره از استحکام لازم برخوردار باشد، مطمئناً بنای فکری و رفتاری مناسب را برای فرزندان می سازد؛ چرا که کودک در دوره ابتدایی خلاق، پرسشگر و فعال است و بالاترین ظرفیت یادگیری را دارد. نقش آموزش پایه در سرنوشت کودکان بسیار پر رنگ است و پرورش ابعاد شناختی و غیر شناختی، تأثیرات فراگیر و عمیقی در روند شکل گیری شخصیت کودکان اعمال خواهد کرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان اصفهان تاکید کرد: آموزش با کیفیت حق مسلم دانش‌آموزان است. فصل سوم قانون حمایت از اطفال در ماده هفت بیان می کند هر یک از والدین یا سرپرستان قانونی که مسئولیت نگهداری مراقبت و تربیت کودکان را بر عهده دارند، چنانچه برخلاف مقررات از ثبت نام و فراهم نمودن موجبات تحصیل کودک خودشان تا پایان دوره متوسطه امتناع کنند ضمن اینکه باید تکالیف یاد شده را انجام دهند به جزای نقدی و درجه ۷ قانون مجازات اسلامی محکوم می شوند.

جوانی ادامه داد: از کارکردهای مهم دوره ابتدایی رشد اجتماعی و عقلانی کودک است، ما موظفیم شرایط لازم را برای آموزش فرزندانمان آماده کنیم چرا که هر فردی باید بتواند از فرصت یادگیری برای رفع نیاز های خود استفاده کند. امیدوارم بتوانیم با مشارکت همه دستگاه ها، شرایط آموزش و پرورش را بهبود ببخشیم و توسعه همه جانبه پایدار مبتنی بر آموزش و پرورش کیفی برای تمام ایرانیان را به ارمغان بیاوریم.

وی ضمن دعوت از خانواده‌ها برای ثبت‌نام هرچه زودتر فرزندان خود در مدارس خاطرنشان کرد: از همکارانم که فضای آرام بخش و امنی را برای خانواده ها به منظور ثبت نام ایجاد کردند تشکر می کنم؛ همچنین از خانواده ها و اولیای محترم می خواهم پس از ثبت نام اینترنتی فرزند خود نسبت به دریافت نوبت سنجش اقدام نمایند و در زمان مشخص شده فرزند خود را در پایگاه تعیین شده مورد سنجش قرار دهند.

به اشتراک بگذارید :