28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۰۹:۳۰:۴۷
کد مطلب:  fOUpLNAf
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری:
بهبود اوقات فراغت دانش‌ آموزان از اولویت‌ها مهم آموزش و پرورش است

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری با اشاره به اینکه بهبود اوقات فراغت دانش‌آموزان در فصل تابستان یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش است، گفت: این امر زمینه فعالیت بهتر دانش آموزان در طول سال تحصیلی آینده را فراهم می‌کند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز نصیری، رئیس اداره در جلسه هماهنگی مدیران پایگاه‌های بهبود اوقات فراغت اظهار داشت: اهمیت موضوع اوقات فراغت و اعتماد اولیا به مدارس و با توجه به نیاز جوانان به استفاده کار آمد از تعطیلات تابستانی است و مجریان طرح باید به آسیب شناسی برنامه‌های  سال های گذشته و استفاده از برنامه‌های نوآورانه و خلاق در پایگاههای مجری توجه داشته باشند.

نصیری بهبود اوقات فراغت دانش‌آموزان در فصل تابستان را یکی از مهم‌ترین رسالت‌های آموزش و پرورش دانست و بر استفاده از تمامی ظرفیتهای موجود در منطقه بخصوص بکار گیری اساتید مجرب در زمینه فعالیتهای قرآنی، هنری ، ورزشی و عقیدتی تاکید کرد.

وی اظهار داشت: برنامه‌های اوقات فراغت در تابستان، زمینه فعالیت بهتر دانش آموزان را در طول سال تحصیلی آینده فراهم می‌کند.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری با بیان اینکه  تلاش آموزش و پرورش بر آن است که دانش آموزان آموخته‌های تئوری خود را در ایام تابستان در قالب طرح بهبود اوقات فراغت به صورت عملی تجربه کنند، گفت: اجرای کامل این طرح نیازمند همفکری، هم اندیشی و مشارکت اولیاء و همکاری دیگر نهادهای مرتبط دولتی است که برخی مواقع فعالیت‌های موازی آنها 26 نهاد را در بر می گیرد.

بهروز نصیری، درادامه این جلسه با تاکید بر این که برنامه ها و فعالیت های قرآنی باید در اولویت کلاس های غنی سازی اوقات فراغت قرار گیرد از مدیران پایگاه ها خواست، با هماهنگ سازی و ایجاد وحدت رویه در برنامه ها و شناسایی ظرفیت های کانون ها و سالن های ورزشی و ارتقاء سطح توانمندی آنها و فراهم آوردن زمینه جذب هرچه بیشتر نوجوانان و جوانان اهداف طرح را محقق نمایند.

این مقام مسئول در پایان گفت: فعالیت‌های تربیتی، پرورشی و اوقات فراغت در یک راستا بوده و از هم جدا نیستند، در واقع فصل تابستان و اوقات فراغت، بستر و زمینه‌ای مطلوب برای شروع هر چه بهتر سال تحصیلی جدید است.

به اشتراک بگذارید :