2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ ۱۲:۱۶:۵۱
کد مطلب:  1226066
دبیر بخش هنرهای آوایی سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور:
در جشنواره امسال تمرکز حوزه هنرهای آوایی بر فعالیت‌های فردی است

دبیر بخش هنرهای آوایی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور گفت: در جشنواره امسال تمرکز حوزه هنرهای آوایی بر فعالیت‌های فردی است.

سعید مجیدی، دبیر بخش هنرهای آوایی سی و هشتمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزان سراسر کشور، ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این دوره از مسابقات با وجود شروع بیماری کرونا، گفت: با توجه به شرایط ویژه ای که بیماری کرونا در فعالیت‌های گروهی حاکم نموده است و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی اسیب های جدی را می توانست به دانش آموزان وارد کند  لذا بهتر دیده شد که این مسابقات از بستر فضای مجازی دنبال شود.

وی افزود: با توجه به اینکه پراکنش ذرات دهانی هنگام آوازخوانی نسبت به سخن گفتن عادی،  بسیار بیشتر است لذا فعالیت های رقابتی حضوری گروه های سرود امسال برگزار نخواهد شد که امیدواریم در آینده نزدیک با ریشه کنی این بیماری دوباره شور و انرژی اجراهای حضوری را به صحنه برگردانیم.

مجیدی در ادامه با اشاره به این که برنامه‌ریزی کارشناسی هنرهای آوایی بر فعالیت های هنر های انفرادی تمرکز یافته است، افزود: در این دوره از مسابقات پس از دریافت و بررسی ابتدایی آثار دریافتی در زمینه های تک خوانی وتک نوازی ارزیابی صورت می گیرد که در ساز های محلی سنتی و کلاسیک به تفکیک جنسیت دختران و پسران و تک خوانی محلی سنتی کلاسیک و پاپ صرفاً برای پسران، مسابقات به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: آثار سرود های گروهی همگانی و همسرایان فجری که استان ها پیش از شرایط کرونا ضبط و جمع آوری نموده اند دریافت و در بخش غیر رقابتی بررسی خواهند شد.

به اشتراک بگذارید :