28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۸ ۰۸:۲۷:۳۲
کد مطلب:  cbP6EONb
مدیرآموزش و پرورش قرچک :
هزار شکوفه بندگی در قرچک شکفت

آیین جشن تکلیف و عبادت یک هزار نفر از دانش‌آموزان دختر سوم ابتدایی مدارس قرچک در مسجد جامع شهرستان برگزار شد

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک گفت : رسیدن به سن تکلیف یک اتفاق بزرگ در زندگی انسان است که باید بندگی خدا را به جا بیاورد .

وی افزود: انجام فریضه نماز و حجاب در دانش آموز با آداب، رفتار اسلامی واحکام الهی خاصی باید انجام شود و توفیق عبادت را همراه با شناخت کامل انجام دهد .

نیکبخت با اشاره به نقش والدین در تربیت فرزندان، اظهار داشت : پدر و مادر به عنوان الگوی اصل می توانند فرزندان خود را هدایت کنند و راه درست را به آنان نشان دهند .

این مقام مسئول ادامه داد: معلمان با مسئولیت خطیری که دارند، باید فرهنگ نماز را در بین دانش آموزان گسترش دهند و تمام خوبی ها و نیکی ها را برای رشد آنان فراهم کنند .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک تصریح کرد: با اقامه نماز روح انسان آرامش می گیرد و در مقابل تمام سختی ها و مشکلات زندگی مقاوم می کنند .

وی در پایان گفت: دختران در سن ۹ سالگی به سن تکلیف می رسند و نیاز به توجه، مراقبت زیاد والدین دارند تا مورد آسیب روحی و اجتماعی قرار نگیرند، خانواده ها باید بدانند که اسلام بهترین و بزرگ‌ترین برنامه زندگی را ترسیم کرده است

 

 

به اشتراک بگذارید :