24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ ۱۰:۳۴:۵۸
کد مطلب:  1223223
از سوی مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش:
جزئیات استخدام ۲۵ هزار نیروی جدید در آموزش و پرورش تشریح شد

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با تشریح جزئیات استخدام ۲۵ هزار معلم جدید در آموزش و پرورش گفت: 58 هزار و100 نفر نیروی حق التدریس داریم که تا پایان سال1400 جذب می شوند.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران، یارمحمد حسین بُر با اشاره به ابلاغ قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس در۱۳شهریور۹۷ اظهار کرد: براساس آن قانون مکلف هستیم تا پایان برنامه ششم همه مشمولان را جذب کنیم.

وی افزود: چهار گروه داشتیم که از بین آنها آموزشیاران و آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی بر اساس متن قانون و آیین نامه اجرایی ملزم به شرکت در یک آزمون داخلی هستند، لذا این آزمون هفته گذشته برگزار شد.

حسین بُر تصریح کرد: بعد از اعلام نتیجه بر اساس ۲۵هزار و ۴۹۷مجوزی که سازمان اداری استخدامی صادر کرده و همچنین امتیازات کسب شده جذب می‌شوند.

وی در ادامه افزود: «پذیرفته شدگان طبق آیین نامه اجرایی باید یک دوره مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان را طی کنند بنابراین قبلا فرم امتیازبندی را تنظیم و به استان‌ها ارسال کردیم تا امتیازات نیروهای حق التدریس، آموزشیاران نهضت سواد آموزی و مربیان پیش دبستانی براساس قانون دانشگاه فرهنگیان محاسبه و لحاظ شود.

مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش گفت: سابقه همکاری با آموزش و پرورش، مدرک تحصیلی، ارتباط رشته تحصیلی با رشته تدریس و ...  از جمله مواردی است که در امتیاز بندی لحاظ می‌شود.

وی در خصوص تعداد معلمان حق‌التدریس که اکنون در آموزش و پرورش مشغول تدریس هستند، اظهار کرد: ۵۸هزار و ۱۰۰نفر از همکارانمان جزو این گروه‌ها هستند، بر اساس قانون تفسیری که اخیرا مصوب شد ۳۰هزار نفر دیگر به این دامنه اضافه خواهد شد بنابراین تا 2 سال دیگر علاوه بر جذب این ۲۵هزار و ۴۹۷نفر، طی مجوزهایی که دریافت خواهیم کرد این تعداد را هم جذب می‌کنیم. تا پایان سال ۱۴۰۰مکلف به جذب این گروه هستیم.

حسین بُر خاطرنشان کرد: بیش از ۱۳هزار نیروی حق التدریس آزاد از آموزشیاران نهضت سوادآموزی هستندکه در آزمون اخیر هم شرکت کردند.

وی تصریح کرد:  ۲۴هزار نفر از آموزشیاران در آزمون اخیر شرکت کردند لذا هر میزان از آنها که حدنصاب را کسب کنند وارد دوره‌های آموزشی می‌شوند.

به اشتراک بگذارید :