18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ ۱۳:۴۸:۴۹
کد مطلب:  nEmy9bR8
به مناسبت 27اردیبهشت ماه روز ارتباطات و روابط عمومی
پیام تبریک مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین

اطلاع رساني امروز، يک تخصص است و آموزش و پرورش بايد از ظرفيت رسانه ها براي پيشبرد اهداف آموزشي و نيز تبيين جايگاه جامعه فرهنگي استفاده بيشتري داشته باشد.

در این پیام آمده است :

روابط عمومی یکی از مهمترین و با ارزشترین عوامل موثر در سرنوشت هر سازمان و یا اداره محسوب می شود هر سازمان برای رسیدن به اهداف و حفظ پویایی و حیات خود نیازمند تعامل با مخاطبین در درون و بیرون سازمان است شناخت ودرک متقابل به منظور سریع در دستیابی به مقصود واهداف امروزه در سازمانها وادارات به عنوان یک اصل اساسی در مدیریت پذیرفته شده است روابط عمومی هنرش این است که بتواند امکانات وشرایط محیط بیرونی را خوب تشخیص دهد وآنان رابا امکانات درون سازمان پیوند دهد در نهایت ارتباط سازمان را با بیرون از آن بدرستی بر قرار سازد

روابط عمومی ها باید نسبت به مسائل و رویدادهای مختلف جامعه و افکار عمومی کاملا آگاه بوده و رابط و واسط جامعه و نظام باشند و بتوانند اهداف و افکار نظام را به مردم منتقل کنند.

بايد روابط عمومي، مغز تجزيه گر و تحليگربراي افکار عمومي باشد تا در راستاي اجراي اهداف سند ملي آموزش و پرروش و اجراي تحول بنيادين نقش آفريني کند

در مورد روابط عمومي، حرف و نگرش تازه اي مطرح ارائه نشده و به همين دليل روابط عمومي نتوانسته در سازمانها نقش خود را به خوبي ايفا کند.

اطلاع رساني امروز، يک تخصص است و آموزش و پرورش بايد از ظرفيت رسانه ها براي پيشبرد اهداف آموزشي و نيز تبيين جايگاه جامعه فرهنگي استفاده بيشتري داشته باشد.

روابط عمومی ها باید با گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی به روش های ترویجی و فرهنگ سازی در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت کنند.

بی شک اطلاع رسانی و توضیح کامل سیاست‌ها، برنامه‌ها و دستاوردهای دولت، برانگیختن علاقه و افکار عمومی برای حصول تغییراتی منطبق با مقتضیات و نیازهای دولت، فراهم کردن زمینه مشارکت با هم‌اندیشی و همگرایی با دیگر نقش آفرینان عرصه رسانه ممکن است و روابط عمومی ها باید در این زمینه همت مضاعف و اهتمام ویژه داشته باشند.
در تقویم رسمی ایران 27 اردیبهشت ماه روز ملی ارتباطات و روابط عمومی نامگذاری شده است.

به اشتراک بگذارید :