23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ ۱۳:۲۹:۱۶
کد مطلب:  ckLCEwWw
مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش در شیراز خبر داد :
روند رو به رشد سلامت اداری در آموزش و پرورش/بیشترین کاهش تخلف در آموزش و پرورش نسبت به سایر نهاد های دولتی

مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش با کاهش 15 درصد تخلف ، بیشترین کاهش را در بین همه نهادهای دولتی داشته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،علی نقی حصنی در جمع روسا و معاونین  امور اداری و تشکیلات ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور در شیراز، گفت: بر اساس تعلیم اسلامی ، عدالت محوری ، مسوولیت پذیری ،خیر خواهی و مهربانی با مردم ، بخشندگی و  ساده زیستی  ، از جمله خصلت های کارگزاران  جامعه اسلامی است. 

وی  دانش افزایی ، امید بخشی ،در دسترس مردم بودن، تهذیب نفس ، حفظ اسرار مردم، چشم پوشی از خطاها ، محبت به مردم ، حراست از مرزها،گزینش صالحان برای مسوولیت ها  و  حمایت از محرومان را  از وظایف این گروه عنوان کرد.

حصنی گفت: اگر امور اداری و تشکیلات  ، ماموریت خود را به نحو مطلوب انجام دهد ، در پیشگیری از بروز تخلف و سالم سازی محیط ادارات بسیار موثر خواهند بود.

مدیرکل دفتر هماهنگی هیات های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت آموزش و پرورش لازمه تقویت این حوزه کاری را  برگزاری نشست های تخصصی  در این زمینه  برای همکاران در سطح مناطق و شهرستان ها عنوان کرد.

حصنی  ضمن ارائه گزارش  عملکرد حوزه کاری خود در سال 1394 گفت: در این سال و  بر اساس آمار موجود  آموزش و پرورش شاهد کاهش  15 درصدی  تخلف بود  که بیشترین کاهش در بین همه نهادهای دولتی می باشد.

وی با تاکید  بر اینکه " هر چه از بروز تخلف پیشگیری شود ، در سالم سازی محیط اداری موثر خواهد بود" گفت: برای  تسریع در روند کاهش تخلفات اداری در  آموزش و پرورش ،تاکید ما آموزش  همکاران  آموزشی و اداری مناطق و شهرستان ها و بویژه مدیران واحد های آموزشی  است که این مهم هم اکنون در حال اجرا می باشد.

حصنی افزود :بر اساس آمار سازمان مدیریت در سال 93 ، آمار تعداد متخلفین در  آموزش و پرورش نسبت به جمعیت آماری ،حدود 36 صدم درصد بوده که این عدد در سال  94 به 32 صدم درصد کاهش یافته است که نشان از روند سلامت در آموزش و پرورش است.

وی لازمه کاهش  سطح بروز تخلف در آموزش و پرورش  را آموزش و ارتقاء سطح آگاهی های عمومی برای همکاران دانست.

به اشتراک بگذارید :