2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ ۰۹:۰۹:۵۰
کد مطلب:  1220933
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش؛
مسابقات قرآن یکی از مهم‌ترین ابزار انس با قرآن و تعالی‌بخش روح دانش آموزان است

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: مسابقات قرآن یکی از مهم‌ترین ابزار انس با قرآن و تعالی‌بخش روح دانش آموزان است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش،علیرضا کاظمی بابیان اینکه مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان باعث رشد و تعالی روحی و معنوی در بین دانش آموزان می‌شود، اظهار کرد: اداره کل قرآن، عترت و نماز هرسال این مسابقات را باشکوه هرچه‌تمام‌تر در بین دانش آموزان برگزار می‌کرد به این شکل که ابتدا دانش آموزان در مدارس مسابقات را برگزار می‌کردند و سپس نفرات برتر به مرحله منطقه و بعد هم مرحله استانی راه پیدا می‌کردند که منتخبان استانی در مرحله نهایی دریکی از استان‌های میزبان به رقابت با یکدیگر می‌پرداختند و نفرات برتر کشوری مشخص می‌شدند.

معاون پرورشی و فرهنگی خاطرنشان کرد: اما شرایط امسال با توجه به شیوع بیماری کوید 19 به گونه ایست  که ما نمی‌توانیم مسابقات را به‌صورت حضوری برگزار کنیم ولی با درایت و پشتکار مسئولان و متولیان این امر به این نتیجه رسیدیم که سی‌وهشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان به‌صورت مجازی و با استفاده از شبکه شاد انجام شود که البته نیاز به تمهید مقدمات و ایجاد زیرساخت‌های لازم را دارد.

کاظمی ادامه داد: هرچند ممکن است کیفیت مسابقات حضوری را نداشته باشیم اما برگزاری این مسابقات برای دانش‌آموزانی که مدتی را آموزش‌ دیده‌اند و تمرین‌های سختی داشته‌اند انگیزه‌بخش خواهد بود.

وی به رشته‌های این دوره از مسابقات اشاره کرد و افزود: مسابقات قرآن کریم دانش آموزان امسال نیز در دو بخش پژوهشی که شامل: تفسیر قرآن کریم، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز به میزبانی خراسان رضوی و بخش آوایی که شامل: قرائت تحقیق و ترتیل، حفظ قرآن کریم در 5 سطح و مداحی ویژه پسران به میزبانی شهرستان‌های استان تهران برگزار می‌شود.

وی به زمان‌بندی برگزاری این مسابقات در بخش آوایی اشاره کرد و گفت: ارسال آثار برتر از استان‌ها از تاریخ 20 تیر شروع و تا 30 تیر نیز ادامه دارد و البته این مدت به‌هیچ‌وجه تمدید نخواهد شد و در مرحله بعد ثبت مشخصات دانش آموزان باید در سامانه www.teo.ir/avai38   انجام شود که این سامانه از تاریخ 20 تیر لغایت 28 تیر بازخواهد بود.

معاون پرورشی و فرهنگی زمان برگزاری آزمون کتبی رشته حفظ را 4 مرداد اعلام کرد و ادامه داد: این آزمون از طریق سایت Azmoon.teo.ir    انجام خواهد شد.

فرآیند داوری اولیه آثار اعلام  اسامی راه‌یافتگان به مرحله نهایی و مرحله نهایی مسابقات نیز از اول تا 24 مرداد به طول خواهد انجامید و مراسم اختتامیه و اعلام نتایج مسابقات 26 مرداد به‌صورت ارتباط تصویری زنده خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :