16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ ۰۸:۳۸:۴۲
کد مطلب:  1220886
حسینی خرم در جلسه کمیته اوقات فراغت شهرستان :
فرصت آفرینی،جذابیت وجامعیت ضامن غنی سازی اوقات فراغت

جلسه کمیته اوقات فراغت تابستان شهرستان خرم دره با حضور اعضای کمیته و ریاست حسینی خرم مدیر آموزش و پرورش خرم دره تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خرم دره مدیر آموزش و پرورش  شهرستان در این جلسه گفت: انتخاب گری، فرصت آفرینی، جذابیت، کاربردی بودن، جامعیت، هویت آفرینی و مشارکت پذیری هفت اصل مهم در غنی سازی و کیفیت بخشی به اوقات فراغت به شمار می روند.

حسینی خرم  اظهار کرد: 48 پایگاه به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان دختر و پسر استان پیش بینی شده که به صورت غیر حضوری فعالیت می کنند.

او, بر مهارت آموزی دانش آموزان در پایگاه های اوقات فراغت استان تأکید کرد و افزود: پایگاه های اوقات فراغت با رویکرد دینی، اجتماعی، مهارتی، هنری، ادبی و ورزشی با فعالیت های خود  با هدف ارتقای مهارت خودآگاهی، همدلی، ارتباط موثر، کنترل هیجان و مهارت حل مسأله فعالیت خود را در فضای مجازی آغاز کرده اند و باید سعی شود ارتباطات سالم و موثر تعاملی برای دانش آموزان شکل گیرد.
وی در ادامه از یادگیری به عنوان مهمترین فعالیت بشر که بیشترین اثر گذاری را دارد، یاد کرد و افزود: یادگیری موثرترین و عمومی ترین فعالیتی است که می تواند بشر را به اوج عظمت و سعادت برساند.
این مقام مسئول در آموزش و پرورش یادگیری را زمینه گسترش عدالت و فضائل دانست و خاطر نشان کرد: انسان به واسطه ی برخورداری از3 قوه ی تفکر، تعقل و اختیار، می تواند به گونه ای عمل کند که فرایند یادگیری ، هر لحظه و به صورت مستمر و همیشگی در زندگی وی اتفاق بیفتد.

در ادامه مصوب شد فعالیت اوقات فراغت در شبکه شاد توسط مدیران مدارس صورت گیرد.

 

به اشتراک بگذارید :