23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ ۱۸:۱۸:۱۱
کد مطلب:  1220711
نشست تخصصی شورای تحقیقات استان آذربایجان شرقی/
قهرمانی فرد: حل مسائل تعلیم و تربیت به صورت علمی و با تاکید بر مدل های تحقیق و پژوهش یک ضرورت است

جلسه شورای تحقیقات آموزش و پرورش استان با حضور معاونین مدیرکل آموزش و پرورش استان، اساتید علمی و دانشگاهی و سایر اعضا روز دو شنبه 23 تیرماه 99 در سالن کنفرانس تالار معلم تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، عصر امروز کامیار قهرمانی در نشست تخصصی شورای تحقیقات استان گفت: فرآیند گفتگو و تعامل در راستای سند تحول بنیادین جهت افزایش کیفیت آموزشی و پرورشی باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون پژوهش و برنامه ریزی آذربایجان شرقی ضمن اشاره به روان سازی بستر اقدامات پژوهشی برای دانش آموزان تصریح کرد: در استان اقدامات خوبی در زمینه یپژوهش و تحقیق و سوق دانش آموزان به این مهم داشته ایم.

در ادامه قهرمانی به مقایسه ی جایگاه پژوهشی ایران و سایر کشورها پرداخت و برگزاری جلسات مشترک شورای تحقیقات اداره کل و کمیته ی تخصصی تحقیق و  پژوهش مراکز دانشگاهی را گامی در جهت رفع مشکلات پژوهشی و دست یابی به راهکارهای عملی عنوان نمود.

همچنین عاشوراکرمی؛ معاون آموزش متوسطه استان با بررسی رویکرد پژوهش در آموزش و پرورش از منظر سند تحول بنیادین، افزود: تبدیل پژوهش های توصیفی، موردی و پراکنده به پژوهش های نظامند و نوآور، تبدیل تصدی گری در امر پژوهش به مدیریت، نظارت و بهره گیری  و تبدیل رویکرد دانشگاهی و نظریه پردازی به جهت گیری عملی، درمانی و تصمیم سازی تعریف شود.

این مقام مسئول با اشاره به وضعیت آموزش و پرورش در ایام کرونایی پیش آمده تاکید کرد: اگر اولویت های پژوهشی با رویکرد آموزش مجازی و روش های نوین آموزش مجازی همراه شوند؛ برای سال های آینده مفید و موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: آموزش و پروش آذربایجان شرقی با طرح ها و ابتکاراتی مثل معلم فن یار جهادی؛ چاپ و توزیع جزوات آموزشی وپرورشی و سایر اقدامات لازم در این روزهای کرونایی همراه و همدم دانش آموزان؛ معلمان و اولیا دانش آموزان بوده است.

همچنین طاهر علمی ؛ معاون پرورشی و فرهنگی استان در این جلسه ضمن بیان اهمیت پژوهش و تحقیق در رویکرد تربیتی دانش آموزان بیان نمود: استفاده از ابزارهای جدید و کشف راههای تازه در جهت رسیدن به هدف های مطلوب تربیتی می تواند ضامن سعائت جامعه و خانواده ها باشد.

در ادامه جلسه ابراهیم قاسمی؛ ریئس گروه تحقپیق و پژوهش به ارائه ی گزارش عملکرد یکساله ی تحقیق و پژوهش استان در خصوص اهم فعالیت های پژوهشی، برگزاری دوره های آموزشی تولید محتوای الکترونیکی، تحلیل محتوای درسی، اقدام پژوهی، کسب رتبه های کشوری ، استانی و شهرستانی جشنواره های مختلف علمی پژوهشی،  انجمن های علمی آموزشی معلمان، برنامه های هفته ی پژوهش و تدوین کتاب تاریخچه ی آموزش و پرورش آ؛ذربایجان شرقی پرداخت و توضیحات مبسوطی را ایراد نمود.خاک زاد

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :