16 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1219767
کارگروه استانی افزایش جذب و پوشش تحصیلی پروژه مهر ۹۹ تشکیل شد

اولین جلسه کارگروه استانی افزایش جذب و پوشش تحصیلی پروژه مهر۹۹ برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در ابتدای جلسه فرحناز فتحی معاون سوادآموزی و مسئول کارگروه استانی افزایش جذب و پوشش تحصیلی با اشاره به هدف عملیاتی تامین و برقراری عدالت آموزشی در بین دانش آموزان مناطق مختلف کشور مستند به سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش، افزود: باید زمینه ای فراهم آوریم تا با هم افزایی و همیاری سایر ارگانها و ادارات به هدف برقراری عدالت آموزشی دست یابیم.

 

در ادامه زهرا سلیمانی کارشناس مسئول امور زنان و دبیر کارگروه، به تبیین طرح سفیران تحصیل در ۸۹ روستا و ۳دهستان -قره پشتلوی زنجان، اوریاد ماهنشان و شیوانات خدابنده- پرداخت و افزود: گسترش و بهبود همه جانبه مراقبت و آموزش در سنین آغازین کودکی به ویژه برای آسیب پذیرترین و محروم ترین کودکان از اهداف کارگروه افزایش جذب و پوشش تحصیلی است و برای هر مقطع تحصیلی سیاست های ویژه ای پیش بینی شده است.

در ادامه احد امینی فر نماینده معاونت آموزش متوسطه، ضمن تبیین سند ملی برنامه آموزش برای همه EFA در دبیرخانه شورای ملی برنامه آموزش برای همه بر مبنای برنامه ریزی آموزشی مذکور در سال ۲۰۰۴ میلادی پرداخت و افزود: بسیج کردن تعهدات سطوح ملی و بین المللی جهت آموزش برای همه و تهیه و توسعه برنامه های عمل ملی در راستای دست یابی به اهداف از راهبردهای این برنامه است. در همین راستا معاونت آموزش متوسطه در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ نیز همچون سال های گذشته اقدامات متنوع و تاثیرگذاری برنامه ریزی کرده است.
 

در پایان جلسه حسینعلی شمس نماینده معاونت آموزش ابتدایی بیان کرد: در جذب و افزایش پوشش تحصیلی دوره ابتدایی در سال تحصیلی گذشته به آمار ۹۹.۵۹ درصد دست یافتیم که منجر به کسب رتبه کشوری شده است.

به اشتراک بگذارید :