23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ ۰۹:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1219707
دبیر ستاد ثبت نام استان:
پوشش تحصیلی و جذب دانش آموزان مهم ترین شاخص و عامل توسعه پایدار محسوب می شود

دبیر ستاد ثبت نام استان پوشش تحصیلی و جذب دانش آموزان را مهم ترین شاخص و عامل توسعه پایدار در کشور دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، جلسه ستاد ثبت نام استانی با حضور سیده هماعقیلی،معاون آموزش ابتدایی و دیگر اعضا در سالن ویدئوکنفرانس اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

معاون آموزش ابتدایی و دبیر ستاد ثبت نام با تأکید بر تلاش در جهت جذب حداکثری دانش آموزان اظهار داشت: پوشش تحصیلی و جذب دانش آموزان مهم ترین شاخص و عامل توسعه پایدار در کشور محسوب می شود.

عقیلی گفت: اطلاع رسانی به خانواده ها در زمینه ثبت نام از اهمیت زیادی برخوردار است؛ خانواده ها باید بدانند که ثبت نام به روال سال های گذشته است و هیچ تغییری نکرده و ثبت نام ابتدایی از اول خرداد آغاز شده و تا کنون تقریبا 80 درصد کلاس اولی ها ثبت نام کرده اند و مدارس هم چنان آماده حضور اولیا با رعایت پروتکل های بهداشتی جهت انجام ثبت نام دانش آموزان می باشد.

وی افزود: ثبت نام پایه هفتم از اول تیرماه آغاز شده و سنجش نوآموزان نیز از 24 تیرماه انجام می گردد.

دبیر ستاد ثبت نام استان افزود: سناریوهای مختلفی برای نوع ارائه آموزش برای سال تحصیلی جدید، باتوجه به وضعیت شهرستان ها در ایام کرونا وجود دارد که می تواند به شکل حضوری، نیمه حضوری، غیرحضوری باشد. و در همه این وضعیت ها، آموزش مجازی در شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) نیز وجود خواهد داشت و علاوه بر این در شرایط آموزش غیرحضوری، برنامه های جایگزین مختلفی وجود خواهد داشت.

در ادامه جلسه، حوزه های ثبت نام گزارشی از فعالیت هایی که تا کنون صورت گرفته ارائه دادند و موارد لازم مورد تجزیه و تحلیل و نقد وبررسی قرار گرفت

ارائه گزارش آماری از وضعیت ثبت نام، هر هفته دوبار و تجهیز مدارس عشایری و روستایی به ماسک و وسایل ضد عفونی از مصوبات این جلسه بود.

 

به اشتراک بگذارید :