23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ ۱۰:۳۸:۲۴
کد مطلب:  1219014
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش استان زنجان خبر داد:
برگزاری اولین جشنواره دانش‌آموزی "جوانه‌های راه "در مدارس استان زنجان

اولین جشنواره دانش‌آموزی "جوانه‌های راه " با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی استان با محوریت کانون های فرهنگی تربیتی در سطح مدارس استان برگزار می شود .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان گفت : این جشنواره‌ با هدف فرهنگ سازی در کاهش حوادث جاده ای کشور با موضوع ایمنی رفت ‌وآمد دانش آموزان و فرهنگ‌سازی در ایمنی راه است که علاوه بر حساس سازی افراد  می‌تواند منبعی با ارزش برای تولید محتوی به زبان ساده خود مخاطبین باشد.  

وی در ادامه افزود : از سایر  اهداف این جشنواره ، آشنایی کودکان و نوجوانان با مسئله بسیار مهم سوانح ترافیکی و راهکارهای پیشگیری از آن می باشد .

گنج خانلو با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای اصلی در کاهش تصادفات ترافیکی توجه به آموزش و فرهنگ‌سازی در سنین مختلف است ، اظهار داشت : آموزش متناسب با شرایط اجتماعی و جایگاه افراد به ‌نحوی‌که گستره کامل‌تری را در بربگیرد و ماندگاری و اقناع مناسب‌تری را ایجاد نماید یکی از راهکارهایی است که سایر نهاد ها و ارگانها می توانند در آموزش به دانش آموزان کمک نمایند .

گنج خانلو همچنین افزود :این جشنواره در چهار رشته‌ نقاشی ، عکاسی برای دانش آموزان برای دوره‌های تحصیلی ابتدایی و متوسطه و در رشته پوستر و کاریکاتور برای دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: دانش آموزان علاقه‌مند به شرکت در این جشنواره  می‌توانند برای آشنایی با ضوابط اختصاصی مورد نیاز هر رشته و نحوه ارسال آثار ، ملاک های  داوری به سایت جشنواره به نشانی http://javaneh.mrud.ir مراجعه نمایند .

 

به اشتراک بگذارید :