23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ ۱۲:۵۰:۰۲
کد مطلب:  1218398
رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش گلستان :
آغاز صدور فرم هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم از ۲۳ تیر

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش گلستان از صدور فرم هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم از ۲۳ تیرماه خبر داد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان  سید محمود حسینی رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش استان در خصوص هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم اظهار داشت: هدایت تحصیلی یک تصمیم مهم برای دانش آموزان به شمار می رود که در آینده تحصیلی، شغلی و سلامتی روحی آنها تأثیر به سزایی دارد.

 حسینی در ادامه افزود:  هدایت تحصیلی شامل دو بخش است ؛ بخش اول  شامل امتیازهای مشاوره ای است که 65 امتیاز دارد ودر جمع بندی این امتیاز بخش های مختلفی از جمله نظر دانش آموز، نظر والدین ، نظر دبیران ، نظر مشاور تحصیلی و... دخیل بوده و در قالب فرم 6 هدایت تحصیلی ارائه خواهد شد و برای دانش آموزان جنبه توصیه ای و پیشنهادی داردبخش دوم  بر اساس سوابق تحصیلی و عملکرد دانش آموزان از پایه هفتم تا نهم بوده که 35 امتیاز دارد ، انتخاب رشته بر اساس فرم شماره هفت که شامل همین امتیازات تحصیلی دانش آموزان است انجام خواهد شد.

 وی همچنین اظهار داشت : به دلیل شیوع ویروس کرونا امسال فرم هدایت تحصیلی به صورت غیرحضوری ارائه می گردد و دانش آموزان پایه نهم  برای دریافت فرم 6 و 7 هدایت تحصیلی لازم است از 23تیرماه به سامانه همگام به نشانی www.hamgam.medu.ir مراجعه نمایند.

حسینی در خاتمه به خانواده ها توصیه نمود که با توجه به استعدادها،مهارت ها، علائق و خواسته های فرزندان خود و مطابق ظرفیت های منطقه ای و شهرستانی در انتخاب رشته به آنان کمک نمایند.


 

به اشتراک بگذارید :