23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ ۱۱:۵۳:۰۷
کد مطلب:  1218322
رئیس اداره آموزشهای فنی حرفه ای و کاردانش استان:
۴۲ درصد دانش آموزان گلستانی در رشته های فنی حرفه ای و کاردانش تحصیل می کنند

رئیس اداره فنی و حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش گلستان گفت: ۴۲ درصد دانش آموزان گلستانی در رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش تحصیل می کنند.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، حسین زارع رئیس اداره آموزشهای فنی حرفه ای و کاردانش آموزش و پرورش گلستان درخصوص هدایت تحصیلی و توازن رشته ای دانش آموزان اظهارکرد: در شاخه فنی حرفه ای استان در چهار گروه صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر، ۲۹ رشته راه اندازی شده است.

رئیس اداره آموزشهای فنی حرفه ای و کاردانش استان اظهار داشت: طبق برنامه ششم توسعه کشور باید ۵۰ درصد جمعیت دانش آموزی پایه نهم به سمت هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش هدایت شوند.

زارع ادامه داد: برای اینکه این توازن برقرار شود ما پالایش و توسعه رشته را در دستور کار قرار داده و با ادارات مختلف در حال رایزنی هستیم.

وی بیان کرد: با اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان در زمینه توسعه رشته حمل و نقل، با مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی تفاهم‌نامه ایجاد رشته های ماشین‌های کشاورزی، امور باغی و زراعی و با نداجا در راستای ایجاد رشته علوم فنون و دریایی (هنرستان تخصصی دریایی) تفاهمنامه هایی منعقد شده و منجر به ایجاد رشته جدید شده است.

زارع افزود: همچنین تفاهم نامه‌ای برای ایجاد هنرستان تخصصی هوانوردی با سازمان هواپیمایی در سال گذشته منعقد شد و موفق شدیم این رشته را در گرگان راه اندازی کنیم و امسال هم این رشته در گنبدکاووس ایجاد می شود.

رئیس اداره آموزشهای فنی حرفه ای و کاردانش استان از رایزنی با اداره کل ارشاد برای ایجاد رشته های هنری و سایر ارگان ها خبرداد و گفت: در اکثر شهرستان‌ها مرکز فنی حرفه ای داشته و فقط در مراوه تپه تک رشته ای است که امسال تعداد رشته های آن بیشتر خواهد شد.

زارع اضافه کرد: در حال حاضر ۴۲ درصد توازن رشته ای در گلستان برقرار است که پیش‌بینی می‌کنیم با هدایت تحصیلی و مشاوره های درست به دانش آموزان توازن ۵۰ درصدی ایجاد کنیم.

وی خاطر نشان کرد: دانش آموزان بعد از گذراندن درس هدایت تحصیلی در پایه نهم و دریافت مشاوره و آموزش و با توجه به استعداد و علاقه ای که دارند و ضریب نمراتشان رشته خود را انتخاب می کنند.

 

 

به اشتراک بگذارید :