26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ ۰۶:۴۱:۵۱
کد مطلب:  1217267
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان:
نامگذاری یک روز تحت عنوان صنعت و مدرسه

سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 1399 با محوریت ایجاد ارتباط بین مدارس سمپاد و صنایع استان ، اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان و میزبانی مسابقات کشوری قرآن در محل استانداری تهران تشکیل شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان  در سومین نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال جاری گفت: دانش‌آموزان مدارس استعدادهای درخشان در حوزه صنعت سهم هایی لازم دارند تا به اندازه کافی بتوانند در فضای صنعت ‌و کار قرار بگیرند .

مهاجرانی افزود: ما نیروی مهارتی نداریم ولی  قشر عظیمی ازنیروهای تحصیلکرده در پی کار داریم .

وی  با اشاره به نیاز به تجهیز مدارس سمپاد که به  کارهای مهارتی می‌پردازند گفت: یکی دیگر از نیازهای این مجموعه تصویب فرایند ارتباط صنعت و مدرسه است. نهاد های قانون گذاری  می‌توانند این ارتباط را تسهیل کنند.

 

بنابراین گزارش مهاجرانی خاطرنشان کرد: سالهاست در دانشگاه دفتر ارتباط با صنعت وجود دارد ولی در بسیاری از اوقات ارتباط معنا داری در این زمینه ایجاد نشده است و دانشگاه نتوانسته به نیازهای صنعت پاسخ دهد . راهکار این است که از زمان تحصیل در مدرسه دانش‌آموز بگوید من برای ورود به صنعت درس می‌خوانم .

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان  اظهار داشت: در بسیاری اوقات  دانش‌آموزان  از ظرفیت‌های صنعت بومی خود اطلاع ندارند. اگر روزی به عنوان روز صنعت و مدرسه معرفی شود و دانش آموز صنعت منطقه خود را بشناسد تاثیرات خوبی داشته و ازبسیاری از مهاجرت ها جلوگیری می کند.

به اشتراک بگذارید :