3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ ۰۶:۳۷:۲۴
کد مطلب:  1217265
پیشنهاد معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران:
انعقاد تفاهم نامه برای حضور نوجوانان نخبه در صنایع

سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال 1399 با محوریت ایجاد ارتباط بین مدارس سمپاد و صنایع استان ، اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان و میزبانی مسابقات کشوری قرآن در محل استانداری تهران تشکیل شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، شکراله حسن‌بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران در این نشست گفت: هزینه کردن در آموزش و پرورش یک سرمایه‌گذاری بلند مدت است و  بها دادن به آموزش و پرورش و تربیت می‌تواند آینده ی کشور را از حیث علمی و اخلاقی بیمه کند و از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند، کشورهایی که برای آموزش و پرورش هزینه کردند در سالهای بعد از نظرعلمی و اخلاقی  رشد خوبی داشتند.

حسن بیگی با اشاره به حضور 5 هزار و 650 دانش‌آموز در سمپاد شهرستان‌های مختلف استان تهران پیشنهاد کرد: تفاهم نامه‌ای بین آموزش و پرورش و سازمان صنعت و معدن  و فنی و حرفه‌ای منعقد شود و طبق آن برنامه‌ریزی صورت گیرد تا فرمانداران در این مسیر همراهی لازم را داشته باشند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران از تمامی اعضای شورای اداری استان اعم از صنعت و معدن و دستگاههای اجرایی درخواست کرد تا با جدیت به طرح‌های آموزش و پرورش کمک کنند.

حسن بیگی پیرامون تفاهم نامه پیشنهادی بین آموزش و پرورش و سازمان صنعت و معدن تاکید کرد: بندی از تفاهم نامه این باشد که واحد‌های تولیدی مشاوران جوان نخبه داشته باشند و این الگویی باشد که در صنعت به دانش‌آموزان توجه شود، اگر مشاوران نوجوان انتخاب شوند واحد‌های تولیدی و صنعتی می‌توانند الگوی خوبی برای استان‌های دیگر باشند.

به اشتراک بگذارید :