23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ۲۰:۵۷:۱۸
کد مطلب:  1217223
دکتر حسینی خواستار شد؛
مناسب سازی شبکه شاد برای استفاده دانش آموزان با نیازهای ویژه

با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی و الحسینی مشاور وزیر و مسئول برنامه شبکه شاد نشست هم اندیشی مناسب سازی این شبکه برای دانش آموزان با نیازهای ویژه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور : دکتر سید جواد حسینی در این نشست با بیان اینکه ناخواسته به فضای کرونا پرتاپ شدیم اظهار داشت: آموزش های تلویزیونی، خلاقیت معلمان در شبکه های مجازی و سرانجام شبکه شاد موجب شد علیرغم تعطیلی مدارس آموزش تعطیل نباشد.

وی گفت: شبکه شاد، سامانه ای امن و اختصاصی و پرکاربرترین پروژه فضای مجازی در کشور است که به کمک آموزش در این ایام آمد.

حسینی با بیان اینکه ۴۰ درصد دانش آموزان استثنایی دسترسی به امکانات شبکه ای ندارند اظهار داشت: در کنار شبکه شاد و آموزش های مجازی تهیه و ارسال بسته های آموزشی، آموزش های تک دانش آموزی و آموزش های منزل محور نیز از دیگر شیوه های آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه در این ایام بود.

حسینی با اشاره به بسته تحولی مدرسه انطباقی، اظهار داشت: در بسته مدرسه انطباقی مدرسه و همه عوامل دخیل در آموزش دانش آموزان با نیازهای ویژه باید مناسب سازی شوند و در این بسته طراحی اپلیکیشن جامع آموزش مجازی دانش آموزان با نیازهای ویژه دیده شده است.

معاون وزیر با بیان اینکه کانال های محتواهای آموزشی ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه در شاد ایجاد شده است اظهار داشت: بیش از ۲۷۰۰ محتوای آموزشی برای بارگذاری در این کانال ها آماده شده است و با راه اندازی ۶ استودیوی اختصاصی در استان ها کار تولید محتوای آموزشی استاندارد ادامه دارد.

حسینی خواستار مناسب سازی شاد برای استفاده دانش آموزان با نیازهای ویژه شد و گفت:اضافه شدن نرم افزار گویا ساز ویژه دانش آموزان نابینا، امکان دسترسی همکاران حوزه توانبخشی به شبکه شاد، دسترسی ۵ هزار نفر معلم و عوامل اجرایی مراکز مشکلات ویژه یادگیری به شبکه شاد و ایجاد گروه های کلاسی ویژه دانش آموزان تلفیقی در مدارس پذیرا از جمله مواردی است که باید در این شبکه دیده شود

وی افزود: با توجه به اجباری بودن پیش دبستانی در آموزش و پرورش استثنایی باید ۱۳‌ هزار دانش آموزان پیش دبستانی حوزه آموزش و پرورش استثنایی در شبکه شاد تعریف شوند

وی تصریح کرد: رفع مشکل تعریف کلاس و عضویت برای ۱۸ هزار دانش آموز با نیاز نیازهای ویژه دوره های پیش حرفه‌ای و متوسطه حرفه ای و رفع مشکل احراز هویت برخی از دانش آموزان و معلمان از جمله دیگر مواردی است که نیاز به اصلاح در شبکه شاد دارد.

شایان ذکر است در این نشست الحسینی مشاور وزیر ضمن تشریح فعالیت های صورت گرفته در شبکه شاد اظهار داشت: آموزش و پرورش استثنایی به صورت ویژه در شبکه شاد دیده خواهد شد و تمامی موارد مطرح شده در سریع ترین زمان ممکن حل خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :