23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ ۰۸:۵۳:۵۵
کد مطلب:  1216752
کارکنان بانک ملت آجر به آجر مدرسه می‌سازند

به دنبال عمل به مسئولیت اجتماعی تفاهم نامه همکاری میان بانک ملت و سازمان نوسازی مدارس برای ساخت ۱۲ مدرسه در مناطق سیل‌زده منعقد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور،  نشست مشترک مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت صبح امروز در ساختمان مرکزی این بانک به منظور انعقاد تفاهم نامه برای ساخت ۱۲ مدرسه در سه استان سیل زده گلستان، لرستان و خوزستان با اعتباری ۶ میلیارد تومانی  به همت کارکنان بانک ملت برگزار شد.

در این دیدار رخشانی مهر با اشاره به اینکه بانک ملت در ساخت و ساز فضاهای آموزشی اقدامات قابل توجهی داشته است، بیان کرد: یکی از بزرگترین پروژه‌هایی که تاکنون با همکاری مشترک  این بانک صورت گرفته مجمتع سرخه بوده است که با سرعت قابل توجهی پیشرفت می کند و  معماری فاخری دارد همچنین به دنبال آن هستیم تا این کارها  را در سایر مناطق کشور بسط دهیم.

وی ادامه داد: در بخش آموزش دو حوزه نیروی انسانی و فضاهای آموزشی را جزو عوامل موثر می دانیم و مادامی که فضا و تجهیزات مناسب نباشد،  آموزش اتفاقی نمی افتد؛  هرچه محیط آموزشی فاخر و معماری با هویتی باشد دانش آموزان بهتری  تربیت می‌شوند.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور تاکید کرد: اگر بخواهیم سرمایه های مملکت را ارزیابی کنند سراغ راه ها و چه های نفت نمی روند بلکه سرمایه های مملکت در مدارس و به ویژه در مدارس ابتدایی است.

رخشانی مهر با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر در سازمان نوسازی مدارس کشور تاکید کرد: در این طرح شرایطی فراهم کردیم تا همه مردم در عرصه مدرسه سازی شرکت کنند پیش از این تصور بر این بود که فقط با سرمایه کلان امکان شرکت در مدرسه سازی داشتند و سال های قبل هم ۱۱۷ هزار مدرسه توسط ۳۰ هزار خیر ساخته شده است اما اکنون شرایطی فراهم کردیم تا زمینه مشارکت گستری یابد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی بیش تر از مدرسه سازی نیازمند فرهنگ مشارکت  هستیم، تصریح کرد: طرح آجر به آجر به توسعه این فرهنگ کمک شایانی می کند.

تهیه فضاهای آموزشی در کشور ابزاری مهم در توسعه و رشد یک کشور

در ادامه بیگدلی با اشاره به اینکه یکی از ابزارهای مهم در توسعه و رشد یک کشور توجه و پرداختن به تهیه فضاهای آموزشی در کشور است، اظهار کرد:  این مسئولیت در آموزش و پرورش بر عهده سازمان نوسازی مدارس کشور است که کار بسیار دشواری خواهد بود.

مدیرعامل بانک ملت با اشاره به اینکه طرح آجر به آجر افراد بیشتری را در عرصه مدرسه‌سازی وارد می کند و ما در همین راستا گام برداشته ایم، گفت: در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود کارهای بسیاری را انجام داده‌ایم که یکی از آنها مدرسه‌سازی است.

وی افزود: بعد از وقوع سیل سال گذشته در سه استان گلستان، ارستان و خوزستان فراخوان عمومی میان همکاران خود برای تهیه فضاهای آموزشی دادیم و خوشبختانه تمام همکاران در سطح کشور استقبال خوبی داشتند؛ بر همین اساس امروز هم تفاهم‌نامه ساخت مدارس را منعقد می‌کنیم و خدا را شاکریم که مجموعه ما و همکاران در این مسیر گام برداشتند.

گفتنی است؛ در آستانه چهلمین سال تاسیس بانک ملت تفاهم نامه ساخت مشارکت در۱۲ مدرسه برای استان های سیل زده کشور با اعتبار ۶ میلیارد تومانی توسط کارکنان این بانک منعقد شد.

به اشتراک بگذارید :