3 ذیقعده 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ۱۳:۰۰:۵۱
کد مطلب:  1216349
تجلیل از فعالان و جهادگران رزمایش مواسات و کمک مومنانه آذربایجان شرقی/
پاشایی: مشارکت و همدلی آحاد مردم استان آذربایجان شرقی در طرح رزمایش مواسات و کمک مومنانه قابل‌ تقدیر و تشکر است

با حضور مدیر کل دستگاه تعلیم و تربیت؛ مسئول بسیج سازندگی سپاه عاشورا و جمعی از مسئولین استانی مراسم تجلیل از فعالان جهادگر رزمایش مواسات و کمک مومنانه آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در سالن اجلتاس تالار معلم تبریز تجلیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی؛ ظهر امروز جعفر پاشایی در نشست تجلیل از فعالان و جهادگران رزمایش همدلی کمک مومنانه آذربایجان شرقی گفت:مشارکت مردم استان آذربایجان شرقی در طرح رزمایش کمک مومنانه قابل تقدیر و تشکر است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ضمن اشاره به سخنرانی و رهنمودهای  مقام معظم رهبری در مورد طرح مواسات و کمک مومنانه تصریح کرد: نکته برجسته در اجرای این طرح بزرگ و مردمی؛ عملیاتی نمودن این فرمان بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به تنوع کمک ها و ابعاد گسترده اجرای آن در استان افزود: این کمک ها در حالی بوده است که مردم و دولت در بحران شدید اقتصادی و سیاسی قرار داشته اند.

پاشایی با بیان اینکه در دنیا کشورهای مدعی حقوق بشر در مقابله با ویروس کرونا تا این اندازه گام های موثری برنداشتند و در زمینه کمک رسانی به مردم‌شان عملکرد خوبی نداشتند افزود: در این رزمایش مردم کشورمان وارد میدان شدند و به صورت خودجوش به هموطنان نیازمند کمک کردند که در نوع خود در جهان بی نظیر و درس آموز است..

همچنین دبیر ستاد مواسات و کمک مومنانه استان در این جلسه ضمن اشاره به گسترده بودن جامعه هدف این کمک های مومنانه افزود: شرایطی که در مبارزه با ویروس کرونا پیش آمد، کسب و کار اصناف را تعطیل و اقشار مختلف مردم را متضرر کرد, خیران پای کار آمدند و در این امر خداپسندانه شرکت کردند و این نیت خیرخواهانه و انسان‌دوستانه آنان قابل تقدیر و نظام مقدس جمهوری اسلامی نمونه‌ای بارز از حکومت‌های مردم‌محور و حکومت مبتنی بر ارزش‌های والای انسانی است.

وحید فرشباف همچنین از تهیه و توزیع قریب به 17هزار بسته سبد غذایی در بین خانواده‌های بی بضاعت خبر داد و افزود: بیش از 35میلیارد ریال به ‌منظور تهیه سبد‌های معیشتی با مشارکت خیران و حامیان و مراکز نیکوکاری هزینه شده است.

وی تصریح کرد: اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در تمامی بحران ها و حوادث پیشتاز و در خط مقدم کمک ها بوده است.

همچنین محمد اسکندری؛ مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه عاشورا در این مراسم ضمن تشکر از تلاشگران عرصه رزمایش کمک‌های مؤمنانه اظهار کرد: امروز در طرح کمک‌های مؤمنانه شاهد هستیم که همه آحاد جامعه اسلامی در این عرصه نیز به درستی ایفای نقش کردند و کوردلان خارجی، داخلی و معاندین نظام همواره سعی در تخریب وجهه گروه‌های جهادی، مردمی و مجموعه‌های خودجوش مردمی و فرهنگی را داشتند.
وی اظهار کرد: امروز در طرح کمک‌های مومنانه شاهد هستیم که همه آحاد جامعه اسلامی در این عرصه نیز به درستی ایفای نقش نمودند و کوردلان خارجی، داخلی و معاندین نظام همواره سعی نموده اند، وجهه گروه‌های جهادی و مردمی و مجموعه‌های خودجوش مردمی و فرهنگی را تخریب نمایند.

در پایان از فعالان عرصه جهاد و کمک مومنانه استان تقدیر به عمل آمد./خاک زاده

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

 

به اشتراک بگذارید :