18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ ۰۸:۲۹:۲۰
کد مطلب:  7XE3VntO
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:
5 هزار و 404 نفر دانش آموز در مدارس عشایری استان تحصیل می کنند

جشنواره توانمندی مدارس عشایری در منطقه رودک از توابع شهرستان بویین زهرا استان قزوین برگزار شد.

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در حاشیه جشنواره توانمندی مدارس عشایری اظهار داشت: جشنواره توانمندی مدارس عشایری با حضور کلیه مدارس فعال در مناطق عشایری در سه بخش برگزار می‌شود.

وی افزود: کلاس های آموزشی و روش‌های تدریس فعال در کلاس‌های چند پایه عشایری، نمایشگاه آثار دانش ‌آموزان عشایری و همچنین نمایش زندگی سنتی عشایر به همراه بازی‌های بومی و‌ محلی سه بخش اصلی جشنواره توانمندی مدارس عشایری می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به توجه مدیران و مسئولان به آموزش و پرورش و زندگی عشایری خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه مردمان خون‌گرم عشایر زندگی خاصی داشته و همواره در حال کوچ هستند، لذا این امر موجب ترک تحصیل فرزندان آنها می شود، البته این مورد به طور ویژه در بین دختران عشایری بسیار مشهود است.

سالار قاسمی اضافه کرد: باید با آموزش خانواده‌ های عشایری از ترک تحصیل دانش‌آموزان آنها جلوگیری به عمل آید و بستر لازم برای علم ‌آموزی دانش‌‌آموزان عشایری فراهم شود.

ایشان با اشاره به اهمیت توجه به کلاس ‌های چند پایه در مدارس عشایری گفت: کلاس ‌های چند پایه در مدارس عشایری نیازمند توجه ویژه مدیران و مسئولان است تا شاهد افت تحصیلی در این کلاس‌ها نباشیم و بستر شکوفایی استعداد این دانش‌آموزان فراهم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: در استان قزوین در چهار منطقه بویین زهرا ، ناحیه یک قزوین، الموت غربی و طارم سفلی مدارس عشایری فعال هستند و بالغ بر 100 مدرسه عشایری در این مناطق دایر می باشد.

قاسمی اضافه کرد: در حال حاضر بالغ بر 5 هزار و 404 نفر دانش آموز در مدارس عشایری استان تحصیل می کنند.

به اشتراک بگذارید :