23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ۰۸:۵۵:۵۳
کد مطلب:  1216067
نشست معاونین پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستانهای استان برگزار شد

به منظور غنی سازی اوقات فراغت، فعال سازی مدیران، معاونین و معلمان تربیت بدنی در شبکه شاد، نشست معاونین پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستانهای استان در گرگان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، نشست تخصصی معاونین پرورشی و تربیت بدنی شهرستانها به منظور غنی سازی اوقات فراغت، فعال سازی مدیران، معاونین و معلمان تربیت بدنی در شبکه شاد و همچنین تبیین برنامه و شاخص های سال تحصیلی1400-1399 با حضور روسای اداره تربیت بدنی و سلامت و فدراسیون ورزش دانش آموزی در گرگان برگزار گردید .

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان گفت: برنامه محوری، مدرسه محوری، علمی و تخصصی کردن، اخلاق محوری فعالیت ها، فراگیری و مشارکت پذیری و ارتقای کیفیت برنامه ها، شاخص های اصلی برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت است که این شاخص ها از راهکارها و بندهای سند تحول بنیادین استخراج شده است.

وی ضمن تقدیر از فعالیت های همه جانبه معاونین پرورشی و تربیت بدنی و اعلام کسب رتبه های برتر در فعالیت های اداره تربیت بدنی و سلامت و پویش سفیران سلامت در دوران کرونایی و فدراسیون ورزش دانش آموزی اظهار کرد: بر اساس بخشنامه ابلاغی ساماندهی نیروی انسانی، متعهد شده ایم که باتوجه به اهمیت حضور  معلم تربیت بدنی متخصص در دوره ابتدایی، کلیه آموزگاران تربیت بدنی استان را در دوره  ابتدایی و با اولویت دوره دوم سازماندهی نماییم و برای جبران کمبود های موجود از ظرفیت فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، استخدامی ماده 28و تخصیص نیروهای سی ساعته  استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: شبکه شاد حلقه اتصال آموزشی معلمان، دانش آموزان و والدین است که با اطلاع رسانی، نظارت و پیگیری های مکرر در این زمینه  نسبت به ترغیب آنان اقدام خواهیم کرد.

صادق قوانلو رییس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی  با بیان این که اجرای همه برنامه های این معاونت از سطح مدرسه باعث جذب بیشتر دانش آموزان به فعالیت های ورزشی شده است، خاطرنشان کرد: از 21 برنامه ابلاغی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت متبوع، 16 برنامه مستقل و 11 برنامه مشترک با اداره سلامت و فدراسیون ورزش دانش آموزی در دستور کار خواهیم داشت.

رییس اداره تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی با اشاره به برگزاری المپیاد ورزشی دورن مدرسه ای، مدارس پویا، تغییر کاربری اماکن بلا استفاده  به کلاس درس تربیت بدنی، طرح مدرسه قهرمان و کانون های ورزشی گفت:  اینها بخشی از طرح و برنامه هایی است که اجرای آن مورد نظراست و امیدواریم با توسعه فضاهای ورزشی، توسعه تجهیزات و اقلام ورزشی، اعزام کاروان ها و تلاش در جهت جذب نیروی انسانی و ممانعت از برون رفت های غیر ضروری، بتوانیم اقدامات موثرتری را در اجرای برنامه های تربیت بدنی انجام دهیم.

قوانلو همچنین در زمینه برگزاری اوقات فراغت اظهار داشت: تسهیل پیشرفت و ارتقای دانش آموزان در حوزه ورزش از ماموریت های اصلی معاونت تربیت بدنی و سلامت است، در همین راستا و در اجرای برنامه های اوقات فراغت بر آنیم که با استفاده حداکثری از 96 فضای ورزشی روباز و سر پوشیده درون و برون مدرسه ای استان، بیشترین استفاده به عمل آید تا  با افزایش تعداد کانون های ورزشی  آمار دانش آموزان بالا رفته وطرح فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده باشیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در این طرح تلاش خواهیم کرد تا موضوعات مطروحه (حرکات اصلاحی، نرمش صبحگاهی و ...) در دستور العمل برنامه اوقات فراغت سال تحصیلی 1400-1399را با استفاده از فضای مجازی و محتوی های تولید شده کشوری تحت پوشش قرار دهیم.

 

به اشتراک بگذارید :