28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۷ ۰۸:۰۸:۲۹
کد مطلب:  wr5MP22V
مدیر آموزش و پرورش دماوند :
برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان آنان را در برابر آسیب ها بیمه می کند

مدیرآموزش و پرورش شهرستان دماوند از تشكیل كمیته بررسی غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در این شهرستان خبر داد.


به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،  مدیرآموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته شده برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در شهرستان دماوند اظهار داشت: با توجه به امكاناتی كه در شهرستان دماوند همچون فعالیت كانون‌های پژوهشی شهید فائزی، كانون قرآن قدر، كانون قدسیه و سالن‌های ورزشی امامیه شهر دماوند و شهدای آبسرد، شرایط مطلوبی را برای دانش‌آموزان در این شهرستان در نظر گرفته‌ایم.
وی ادامه داد: امیدواریم در تابستان سال 1395 ثبت‌نام پرتعداد دانش‌آموزان را در پایگاه‌های اصلی و فرعی شهرستان دماوند شاهد باشیم تا دانش‌آموزان بتوانند اوقات فراغت خوبی را در ایام تابستان داشته باشند.
مدیرآموزش و پرورش شهرستان دماوند گفت: اگر برای دانش‌آموزان برنامه‌های فراغتی در ایام تابستان نداشته نباشیم، شاهد ضربه‌ها و آسیب‌های بسیاری در اجتماع خواهیم بود و این بی‌برنامگی دانش‌آموزان را با بطالت وقت مواجه می‌كند و برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان آنان را در برابر آسیب ها بیمه می کند

مشهدی‌عباسی تصریح كرد: برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در ایام تابستان برنامه‌های كمك آموزشی درسی، كلاس‌های یادگیری زبان‌های خارجی و كنكور را با توجه به فعالیت 20 كلاس فعال در شهرستان دماوند پیش‌بینی كرده‌ایم.
این مقام مسئول ادامه داد: پایگاه‌های فرعی اوقات فراغت دانش‌آموزان در مدارس فعالیت خواهند داشت و در این زمینه، از اولیا تقاضا داریم كه دانش‌آموزان را برای حضور در كلاس‌های تابستانی در مدارس شهرستان دماوند هدایت كنند.
مدیرآموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به اینكه امكانات مناسبی در این شهرستان فراهم شده است، افزود: با توجه به اثرات مثبت اوقات فراغت در زندگی دانش‌آموزان، برنامه‌هایی همچون برگزاری اردوهای تفریحی و كلاس‌های علمی، فرهنگی و هنری را در نظر گرفته‌ایم.
مشهدی عباسی اضافه كرد: امیدواریم تمام 16 هزار دانش‌آموز شهرستان دماوند در پایگاه‌های تابستانی حضور پیدا كنند كه البته در این زمینه نیز كمیته غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان به صورت تخصصی در فرمانداری این شهرستان برگزار خواهد شد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به لزوم برنامه‌های متنوع و اثربخش در غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان و جوانان ،تصریح كرد: مطمئناً برای داشتن برنامه‌های مناسب با اداره‌هایی همچون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند، اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دماوند و بسیج دانش‌آموزی ارتباطات مؤثری برقرار خواهیم كرد.

 

به اشتراک بگذارید :