10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۱۰:۲۰:۳۴
کد مطلب:  1215439
مصاحبه با معلم مراغه ای بمناسبت روز قلم/
معلمی اهل علم و قلم که آرزویش شکوفا شدن دانش آموزان است

معلم جوان، خلاق و پرتلاش مراغه ای که آرزو دارد کودکان سرزمینش دغدغه ای جز درس و بازی نداشته باشند و دوست دارد با قلم خود برای شکوفا شدن استعدادهای دانش آموزان کمک کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از مراغه، همزمان با روز قلم با معلم پژوهنده و خلّاق آموزش و پرورش مراغه، مصاحبه ای انجام شد.

نگار نصراله زاده از سال 1398 به صورت حق التدریس در آموزش و پرورش مشغول فعالیت است، وی پیش از این و از سال 1389 به صورت همزمان در پیش دبستانی و نهضت سواد آموزی گام در مسیر تعلیم و آموزش گذاشته اند.

  این معلّم خلاق و جوان مولف بیش از 15 جلد کتاب می باشد و از طراحان سوال بین‌المللی کانگورو هستند، مبدع دست‌ورزی های ریاضی بوده وبه تدریس خلاقیت و بازی می‌پردازند، از گویندگان شهرستان ویژه مراغه هستند و به عنوان معلم برتر ایده پرداز و پژوهنده در سطح کشور شناخته می‌شوند.

     مصاحبه نگارنصراله زاده به شرح زیر است:

در جایی گفته‌بودید که عاشق معلّمی هستید، این علاقه و این سبک تدریس از کدام قسمت زندگی جرقّه زده است؟!

از همان عنفوان کودکی و بیشتر در دوره پیش دبستانی علاقه بسیاری به شغل معلمی و گویندگی داشتم و با وسایل یا اسباب بازی هایی که شبیه میکروفون بودند جلوی آینه قدی می ایستادم و ساعت ها مشغول تدریس و سخن رانی برای اسباب بازی هایم می شدم.

     از همان دوره پیش دبستانی ساختن با مقوا و یا گل بازی را بسیار دوست می داشتم  و خیلی علاقه ای به دوچرخه سواری یا بازی آتاری و .. نداشتم.   همیشه برایم مقوای رنگی و چسب تهیه می کردند و موقع کار و بازی هم مواظبم بودند و بعدها در مدرسه معلمینم هم مشوقم بودند و در زنگهای هنر یا انشا نوشته ها و ساخته هایم را تحسین می کردند.

بزرگترین افتخار خانم نصراله‌زاده، چیست؟!

بزرگترین افتخارم در زندگی خانواده ام هستند که همیشه مشوق من بوده و هستند و اینکه به لطف خدا سعی کرده ام ایستا نباشم و در بخش های مختلف تجربه کسب کنم و در کلاس نیز در کنار بچه ها تجربه های شیرینی مختلفی اعم از فن بیان و داستان نویسی و ...را اجرایی کرده و از کنار هم بودن لذت ببریم.

به عنوان یک کارشناس، مقطع ابتدایی از دیدگاه شما باید چگونه برنامه‌ریزی شود؟!

دوره ابتدایی دوره لذت بردن و بازی و آموزش است و دانش آموزان باید اعتماد به نفس و خوب سخن گفتن و سخن خوب گفتن را بیاموزند و بتوانند ایده های خود را بسازند و از آنها دفاع کنند و استرس های بی مورد در هنگام پاسخگویی و کنفرانس و .. را در دوره ابتدایی برطرف گردد تا در پایه های بالاتر مشکلی نداشته باشند ..  صحبت کردن یک نیاز است خوب صحبت کردن هنر و سخن خوب گفتن یک فن است.

بهترین کتابی که تالیف کرده‌اید از نظر خودتان کدام است؟!

کتاب های خلاقانه دست ورزی و ساخت بازی های منطبق بر کتب درسی و کتاب کار اول است.

آینده آموزش را چگونه می‌بینید؟!

آینده آموزش با شرایط فعلی بیش از پیش به سمت تولید محتوا و فضای مجازی حرکت می کند و باید با آمادگی بیشتری به استقبال این سبک از آموزش نوین برویم و راه و روش درست استفاده از این ابزار ارتباطی را نیز به بچه ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم آموزش بدهیم که بهترین نوع آموزش، اموزش از طریق خود همسالان است.

خانم نصراله‌زاده چه آرزویی دارند؟!

آرزویم این است که دغدغه هر کودکی فقط و فقط درس خواندن و بازی باشد و در جای جای میهنم بچه ها از امکانات رفاهی چه در مدارس و چه در خانواده ها برخوردار باشند و هر دانش آموزی بتواند ایده ها و خلاقیت های بالقوه اش را به بالفعل تبدیل کند و به دست ورزی و پنجه ورزی بیش از پیش بها داده شود چون دست ورزی از کلام و تصویر صرف بالاتر است چون هم تصویر و هم کلام را شامل می شود و عینی و ملموس می باشد.

آیا انسان موفّقی هستید؟!

موفقیت سقف ندارد و تا به امروز هر موفقیتی که کسب کرده ام را لطف خدا و کمک های همه جانبه پدر و مادرم می دانم ...

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

   

به اشتراک بگذارید :