18 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۰۸:۲۱:۵۵
کد مطلب:  1215281
مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز:
مدیریت تعارض منافع در آموزش و پرورش استان در حال اجراست

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: مدیریت تعارض منافع در آموزش و پرورش استان در حال اجراست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز، جلسه شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی به ریاست سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

قاسمی در این جلسه گفت: تاسیس و مدیریت مدرسه غیردولتی همزمان با عضویت در شوراهای نظارت بر مدارس غیردولتی استان و مناطق، یکی از مصادیق تعارض منافع در آموزش و پرورش است.

وی افزود: هدف از اجرای مدیریت تعارض منافع صیانت از حقوق فرهنگیان و دانش آموزان و ارتقا سلامت اداری است و مشمولان آن در یک بازه زمانی دوماهه باید تکلیف خود را مشخص کنند و از بین مدیریت و مالکیت مدرسه آموزشی غیردولتی یا تصدی پست اجرایی باید یکی را انتخاب کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: دستورالعمل این طرح با تاکید و پیگیری وزیر محترم آموزش و پرورش به استان ها ابلاغ شد و اجرای آن می تواند منجر به ارتقای اعتماد مردم و فرهنگیان، پیشگیری از تاثیر منافع شخصی مسئولان و کارمندان بر نحوه انجام وظایف و اختیارات قانونی آن ها شود.

گفتنی است در این جلسه با درخواست 62 نفر برای تاسیس مدرسه و مرکز غیردولتی موافقت شد که از میان با درخواست تاسیس 22 مدرسه غیردولتی، 27 مرکز آموزش زبان های انگلیسی و علمی آزاد، و 13 مرکز پیش دبستانی غیردولتی موافقت صورت گرفت.

 

 

به اشتراک بگذارید :