13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ ۱۴:۴۱:۲۸
کد مطلب:  BEmL9QX6
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان
افتتاح بخش خیرساز دبیرستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) دزفول

با کمک یک میلیارد و 270 میلیون ریالی خیرین طبقه دوم دبیرستان دوره اول حضرت ابوالفضل العباس(ع) دزفول افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش دزفول: غلامرضا نصراله پور مدیر آموزش و پرورش دزفول روز چهارشنبه در آیین افتتاح کارگاه و سالن این واحد آموزشی در سخنانی گفت: دبیرستان استعدادهای درخشان دوره اول شیخ مرتضی انصاری دزفول توسط خیرین ساخته شده که طبق خواسته خیرین به نام آموزشگاه حضرت ابوالفضل (ع) تغییر نام یافت.

نصراله پور افزود: این آموزشگاه 230 دانش آموز دارد که جزو استعدادهای برتر شهرستان دزفول هستند و امیدواریم به عنوان سرمایه های کشور بتوانند از این امکانات که توسط خیرین ساخته شده اند به خوبی استفاده کنند.

وی افزود: با توجه به نیازی که این آموزشگاه به امکانات و کارگاه داشت مدیر این مدرسه به همت خانواده و دیگر خیرین ساخت یک طبقه این آموزشگاه را با 150 میلیون ریال آغاز و برای تکمیل آن یک میلیارد و 270 میلیون ریال هزینه کرد.

بهروز شیرین جانی مدیر این آموزشگاه نیز گفت: دو سال پیش این آموزشگاه توسط خیرین دزفول ساخته شد اما به دلیل اینکه کمبود امکانات در این آموزشگاه احساس می شد با همت خانواده و دیگر خیرین یک طبقه به مساحت 650 مترمربع به این آموزشگاه اضافه شد.

وی افزود: این طبقه تازه تأسیس شامل سالن 300 متری، کارگاه 100 متری،پنج کارگاه تخصصی کامپیوتر،زبان انگلیسی و فیزیک می باشد که دو کارگاه آن بهره برداری شد ضمن اینکه کارگاه فیزیک آن تکمیل نشده و کارگاه کامپیوتر نیز 30 دستگاه کامپیوتر کم دارد.

شیرین جانی گفت: برای ساخت طبقه دوم این آموزشگاه یک میلیارد و 270 میلیون ریال کمک نقدی هزینه شد که با میزان کمک های غیرنقدی که شامل مصالح و تجهیزات می باشد بیش از سه میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شده و در سال تحصیلی آینده از این طبقه و تجهیزات آن استفاده خواهد شد.

حجت الاسلام مروج نماینده امام جمعه دزفول ضمن تقدیر از کمک خیرین برای ساخت این آموزشگاه گفت: کار خیر همیشه در صحنه روزگار باقی می ماند و اگر می خواهیم کارهای ماندگاری داشته باشیم باید کار خیر انجام دهیم.

وی افزود: شهرستان دزفول رتبه نخست استان خوزستان را در امر خیر و وقف دارد که این امر نشان دهنده این است که علمای دزفول تلاش زیادی برای ترغیب مردم به کار خیر داشته اند.

در این آیین از نیکوکارانی که در ساخت طبقه دوم این آموزشگاه مشارکت داشتند تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :