28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ ۱۴:۱۷:۰۱
کد مطلب:  1213715
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
تقریب نگاه مدیران مجری و ناظر در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران کارگشا است

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در نشست کارگروه مدیران منتخب استانی دوره متوسطه از لزوم تغییر در مکانیزم تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری برای پیشبرد اهداف خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران محمد صیدلو گفت: این  تصور که فکر کنیم مسولان از مشکلات  بیشتر خبر دارند و می‌توانند به تنهایی برای رفع آن تلاش کنند غلط است ، این در حالی‌است که اگر هر سازمان یا تشکلی بخواهد به توفیقی دست یابد، باید همه اجزاء و افراد خود را در آن موضوع دخیل کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این تلقی که نیروهای ستادی برنامه‌ریزی می‌کنند و نیروهای اجرایی مدارس برنامه‌ها را به اجرا در می‌آورند، باید اصلاح شود، گفت: باید مکانیزم تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در استان تغییر کند، بطوریکه همه مدیران در سطوح مختلف آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران بتوانند با بیان نظرات و پیشنهادات خود در این امر موثر باشند.

صیدلو در ادامه با اشاره به کرونا فارغ از مشکلاتی که بوجود آورده، آنرا یک پدیده بزرگ عنوان کرد که بسیاری از مناسبات را برهم زده و اظهار داشت: در نظام تعلیم و تربیت اضطرار تغییر در اجرای فرایندها بسیار مهم است، در نگاه سنتی معلم همیشه در عرصه میدان حضور داشته و علاوه بر انتقال دانش به عنوان الگو در تربیت نسلها نقش آفرین بوده است ، امروز با چالش پیش رو و با تغییر رویکردها باید همچنان این نقش را برای معلم  متصور باشیم.

این مقام مسوول شبکه اجتماعی شاد را بستری یکپارچه برای ادامه فعالیت‌های آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: اگر می‌خواهیم به نظام تعلیم و تربیت کمک کنیم باید در جهت توسعه این شبکه تلاش کنیم تا فراگیری و بهره‌وری آن برای دانش‌آموزان سهل و آسان شود.

به اشتراک بگذارید :