23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ ۱۲:۵۲:۰۷
کد مطلب:  1213619
نشست مشترک مدیرکل امور روستاها و شوراهای استانداری با معاونت سواد آموزی آذربایجان شرقی/
اشرفی: لازمه ارتقاء درصد باسوادی روستاها تسریع روند شناسایی اسمی بی سوادان می باشد

دیدار معاون سواد آموزی استان با مدیرکل امور روستاها و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با محوریت تسریع در ارتقای درصد با سوادی روستا های استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از پورتال ترویج سوادآموزی؛ محمدحسین اشرفی در جلسه مشترک با مدیرکل امور روستا ها و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی لازمه تسریع در ارتقا درصد با سوادی روستا های استان را شناسایی اسمی بی سوادان دانست.

معاون سواد آموزی استان ضمن ارائه گزارشی از درصد با سوادی و فعالیت های سوادآموزی گفت: در حال حاضر به لایه های سخت شناسایی بی سوادان رسیده ایم و تسریع روند ریشه کنی بی سوادی منوط به همت عمومی و پای کار آمدن تمامی نهاد ها و دستگاه هاست .

در ادامه این مقام مسئول با تاکید بر اهمیت رشد درصد با سوادی افزود: دهیاران و شورای های روستاها با توجه به شناختی که از افراد ساکن در روستا ها دارند می توانند در شناسایی اسمی بی سوادان بسیار موثر باشند.

وی در این جلسه با توجه به لزوم ارتقا درصد باسواد ی روستا های استان از طرح خلاقانه معاونت سوادآموزی برای ریشه کنی بی سوادی روستا ها خبر داد و ضمن تشریح این طرح به اهمیت مشارکت گسترده امور روستایی و شورا های استانداری آذربایجان شرقی اشاره کرد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای آذربایجان شرقی در این جلسه با اشاره به رشد درصد باسوادی استان در سال های اخیر گفت با توجه به اینکه رشد درصد با سوادی باعث افزایش بیش از پیش بهره مندی مردم از مهارت های زندگی می شود ، بدون شک لازم تمامی ارگان ها در این جهت اقداماتی را انجام دهند و از این رو استانداری آذربایجان شرقی نیز برای مشارکت در ارتقاء درصد با سوادی از آمادگی کامل برخوردار می باشد .

در پایان این دیدار مقرر شد برای اجرای طرح ریشه کنی بی سوادی در روستا های استان هماهنگی لازم ایجاد شده و در اولین فرصت شناسایی اسمی بی سوادان روستا ها شروع شود./خاک زاده

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :