21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ ۱۴:۰۸:۱۷
کد مطلب:  pxBwZMn1
تقی زاده مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان در همایش تجلیل از فعالان بسیج فرهنگیان استان خوزستان:
بسیج یک تفکر ملی و جهانی است که ریشه در تفکر مولایمان علی (ع) دارد.

همایش تجلیل از فعالان بسیج فرهنگیان استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان از خانواده های شهدای فرهنگی مدافع حرم، برگزیدگان کشوری دوازدهمین دوره مسابقات علمی پژوهشی بسیج فرهنگیان و فعالان اردوهای راهیان نور کشوری درهمایش تجلیل از فعالان بسیج فرهنگیان استان خوزستان تجلیل بعمل آمد.

محمدتقی زاده مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان در این همایش گفت: بسیج به عنوان یک گروه تشکل یا یک مجموعه نیست بلکه یک تفکر ملی و جهانی است که ریشه در تفکر مولایمان علی (ع) دارد.

وی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با فرهنگیان گفت: داشتن یک هویت مستقل دینی و ملی لازمه ی تداوم و پایداری هر جامعه ای است که امروز ما وظیفه داریم این تفکر و هویت دینی و ملی را در دانش آموزان خود نهادینه سازیم.

تقی زاده افزود: با بررسی تاریخ گذشته ایران مشاهده می کنیم که در قبلا، کشور ما یا مستعمره بوده یا استعمارگر ولی با ظهور انقلاب اسلامی، ما به جهان اعلام کردیم که نه می خواهیم استعمارگر باشیم و نه مستعمره، می خواهیم دارای یک هویت مستقل دینی و ملی باشیم. انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) موجی از بیداری را در جهان ایجاد کرد.

وی ادامه داد: یکی از تفاوتهای انقلاب ما با سایر انقلاب ها در این است که انقلاب ما وصل به تشیع و حضرت علی (ع) است، همین اتصال به این چشمه جوشان معرفت باعث جاودانگی انقلاب ایران شده است.

مدیر کل آموزش و پروش استان خوزستان اظهار نمود:کلید واژه هایی مانند اسلام، ایران، تشیع و ولایت کلید واژه هایی هستند که باید در جهت استقلال دینی و ملی به آنها پرداخته شود، همانند واژه های اقدام، عمل، همدلی، همزبانی، دوستی، محبت و صداقت که باید در جامعه ما بیشتربه کار گرفته شوند.

گفتنی است در ابتدای برنامه سروان رضا طریفی مسئول بسیج فرهنگیان سپاه حضرت ولی عصر(عج) در خصوص اولویت ها و اهداف مشترک آموزش وپرورش و بسیج که همان تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  و سخنان مقام معظم رهبری است سخنانی بیان کرد . 

شایان ذکر است از خانواده های فرهنگی شهدای مدافع حرم استان خوزستان، برگزیدگان کشوری دوازدهمین دوره مسابقات علمی پژوهشی بسیج و فعالان اردوهای راهیان نور دانش آموزی در پایان مراسم تقدیر بعمل آمد.

 

 

به اشتراک بگذارید :