20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ ۲۰:۱۴:۴۵
کد مطلب:  1213096
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
رویکرد سواد آموزی در استان تهران ، آموزش همراه با  مهارت آموزی است

شورای پشتیبانی سواد آموزی استان تهران با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، معاون سواد آموزی استان و شهر تهران و مدیران  ارگانهای عضو در این شورا ،  امروز در محل استانداری تهران تشکیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران رضا اصلانی شاهسوار معاون نهضت سواد آموزی شهرستانهای استان تهران با اعلام اینکه دربرخی از شهرستانهای  این استان بیسوادی به صفر نزدیک می شود  گفت : با تلاش و مدیریت همکاران ما در سال آینده فیروزکوه و در دو سال آینده پاکدشت به عنوان شهرهای عاری از بیسوادی ثبت خواهند شد .

شاهسوار در این نشست گفت : سیاست کلی  سواد آموزی در استان تهران ، آموزش همراه با  مهارت آموزی است که این رویکرد یک نقطه ی عطف در سواد آموزی به شمار می آید . در این راستا از دستگاههای مختلف از جمله سازمان جهاد کشاورزی ، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای و اداره کل بهزیستی استان تهران، کمیته  امداد امام خمینی ، سازمان هلال احمر و سایر ارگانها نیز  دعوت نموده ایم که با استقبال خوبی مواجه شده ایم .

وی در گزارشی از فعالیتهای سواد آموزی استان  و همکاری دیگر نهادها با این مجموعه گفت : با دعوت از جمعیت هلال احمر کشور ، کلاس های کمک های اولیه در کنار سواد آموزی برای نوآموزان ارائه گردیده است . از سوی دیگر با توجه به تاثیر بی سوادی در بزه های اجتماعی با هماهنگی با سازمان زندانها و ندامتگاه های تهران بزرگ سعی کردیم ندامتگاهها را پوشش بیشتری داده و در محل مراکز سواد آموزی،  آموزش یک حرفه را در برنامه قرار دهیم تا زندانیان پس از آزادی تغییر اساسی را در زندگی خود ایجاد کنند و این خدمات همچنین در زندان بانوان نیز ارائه گردیده است .

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  خاطر نشان کرد : در شهرستانهای استان تهران 5 مرکز یادگیری محلی در حال فعالیت هستند که به حول و قوه الهی آن را به 11 مرکز یادگیری افزایش خواهیم داد .

وی همچنین گفت : تمهیداتی برای تهیه ی وسائل کمک آموزشی برای این مراکز اندیشیده شده تا با تهیه ی دستگاه های چرخ خیاطی و آموزش مهارتهایی نظیر خیاطی و گلدوزی با تهیه ی ماسک در این مراکز یاری رسان عزیزان در مبارزه با کرونا باشیم .

وی آموزش اتباع را با پوشش صد در صد اعلام نمود و بی هویتی بخشی از مهاجرین را معضل اصلی در این مسیر دانست  که باید برای رفع آن تمهیدی اندیشید .

به اشتراک بگذارید :