23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ ۱۲:۲۵:۱۸
کد مطلب:  1212858
...
جلسه کمیته ساختار و فن آوری های مدیریتی آموزش و پرورش استان برگزار شد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی استان از برگزاری جلسه کمیته ساختار و فن آوری های مدیریتی اداره کل آموزش و پرورش استان با موضوع تمرکززدائی و تفویض اختیار و واگذاری برخی خدمات به بخش غیردولتی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، عطائی اعلام کرد: جلسه کمیته ساختار و فن آوری های مدیریتی اداره کل آموزش و پرورش استان با موضوع تمرکززدائی و تفویض اختیار و واگذاری برخی خدمات به بخش غیردولتی و سمن ها روز دوشنبه مورخ 99/04/09 برگزار گردید.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی گفت: تصمیمات خوبی در زمینه تفویض برخی اختیارات به مدیریت ها و ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها، نواحی و مناطق استان گرفته شد که پس از طی فرآیندهای اجرایی ابلاغ خواهد شد.

عطائی افزود: به واسطه اجرایی نمودن این تصمیمات، میزان مراجعات حضوری ارباب رجوع به اداره کل و نیز مدیریت ها و ادارات آموزش و پرورش کاهش یافته و در نهایت منجر به جلب رضایت ارباب رجوع خواهد شد.

وی گفت: همچنین در حوزه ارزیابی و کیفیت بخشی خدمات آموزش و پرورش که به شبکه های حرفه ای، بخش خصوصی، تعاونی ها، سمن ها و نهادهای مدنی واگذار گردیده یا می گردد نیز تصمیمات خوبی گرفته شد که ان شاء الله با اجرایی نمودن تصمیمات متخذه، میزان کیفیت خدمات ارائه شده توسط این بخش ها افزایش خواهد یافت و منجر به صرفه جویی در هزینه ها و نیروی انسانی و کیفی بخشی در ارائه خدمت خواهد شد.

عطائی افزود: در حال حاضر خدماتی که از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به شبکه های حرفه ای، بخش خصوصی، تعاونی ها، سمن ها و نهادهای مدنی واگذار گردیده عبارتند از: برون سپاری واحدهای درسی فنی و حرفه ای و کاردانش، آموزش بیسوادان، تشکیل دوره های تحکیم و انتقال سوادآموزی، شناسائی مدارس زیر حدنصاب و اختصاص نیرو به مدارس مذکور به طریق خرید خدمت آموزشی

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی در پایان اعلام کرد: کمیته ساختار و فناوری های مدیریتی یکی از کمیته های تخصصی شش گانه زیرنظر کارگروه توسعه مدیریت استان در حوزه اصلاح نظام اداری می باشد و تصمیمات متخذه در کمیته یادشده پس از طرح و تصویب نهایی در کارگروه توسعه مدیریت استان به مرحله اجرا در می آید.

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان.

به اشتراک بگذارید :