2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ ۱۰:۴۰:۱۷
کد مطلب:  1212083
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری جلسه کارگروه علمی تعیین سرفصل های آموزشی متناسب با والدین

اولین جلسه کارگروه علمی تعیین سرفصل های آموزشی متناسب با والدین به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مشاور اجرایی مدیرکل، اساتید دانشگاه، مسئولین قطب مناطق و صاحب نظران آموزش خانواده در سالن ویدئو کنفرانس اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، کوروش رومیانی رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تقدیر از تلاش های موثر مدرسان آموزش خانواده که  فعالیت شان بدلیل شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی متمرکز شده است ، گفت: تلاش های صورت گرفته در راستای افزایش سطح دانش و آگاهی خانواده ها و والدین دانش آموزان  در خصوص پیشگیری و فرهنگ مقابله با کرونا ویروس  بسیار قابل تقدیر است.

وی با اشاره به تشریح نظرسنجی انجام شده از اولیا در خصوص شبکه شاد و میزان رضایت مندی اولیا از آموزش های ارائه شده در این شبکه، اظهار داشت: تشکیل کارگروه علمی استان در تبیین اهداف و سرفصل های آموزش خانواده بسیار ضروری بوده و  این رویکرد در راستای مشارکت و پشتیبانی از سامانه شاد ونیز تولید محتواهای مورد نیاز سایر رسانه ها در سطح ملی و محلی صورت می گیرد.

رومیانی، تصریح کرد: امید است با تدوین و بررسی محتواهای آموزشی و نیز ایده ها و پیشنهادهای مطابق با شرایط بحران Covid-19 گامی موثر در آموزش والدین برداشته شود.

در ادامه آمنه مغیثی،مشاور اجرایی مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با اشاره به اینکه در مسیر پیش رو نیازمند خلاقیت ، توانمندی ، شایستگی ، مسئولیت پذیری و میزان تعهد همکاران و مدرسان آموزش خانواده می باشیم  ، تاکید کرد : مدرسان آموزش خانواده باید همانند گذشته در شرایط امروز کشور با برنامه ریزی منسجم برای حضور فعال در فضای مجازی و شبکه اجتماعی دانش آموزان (شاد) برای آموزش والدین و رفع نیازهای آنان قدم بردارند تا بتوان نسبت به آسیب های ناشی از بحران کرونا در سال تحصیلی جدید برنامه ریزی ومدیریت لازم را بکار برد .

گفتنی است در این جلسه ، اعضای حاضر درویدیو کنفرانس ضمن ارائه نظرات تخصصی و فنی در نهایت بر دو طرح ارائه شده از سوی مناطق اسلامشهر و ورامین تمرکز نموده و به بحث وتبادل ونظر پرداختند 

 

به اشتراک بگذارید :