24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ ۱۱:۳۰:۱۰
کد مطلب:  T61Tt3Gl
آغاز گردهمایی روسا و معاونین امور اداری و تشکیلات ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور در شیراز

مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در شیراز گفت: آموزش و پرورش به جهت گستره زیادی که در سطح کشور دارد ،نیازمند توجه ویژه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، سید حسن حسینی در کارگاه آموزشی  روسا و معاونین امور اداری و تشکیلات  ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور ، که در تالار ملاصدرا باشگاه فرهنگیان شیراز برگزار شد گفت: آموزش و پرورش به جهت گستره زیادی که در سطح کشور دارد ، نیازمند توجه ویژه است.

حسینی ضمن تشریح برنامه ها و سیاست های حوزه کاری خود در سال  جاری ،تاکید کرد: لازم است مسوولین ، نگاه ویژه و جدای از سایر دستگاه ها  به آموزش و پرورش داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم تمرکز زدایی در  آموزش و پرورش گفت:تلاش ما این است ، با واگذاری بخشی از تصمیم گیری ها  به ادارات کل استانها، زمینه  تسهیل انجام امور را فراهم نماییم  که یکی از مصادیق این مهم ، موضوع نقل و انتقال است که به استانها واگذار می شود.

در ابتدای این گردهمایی نیز ،مدیر کل آموزش و پرورش فارس  ، ضمن خیر مقدم به حاضرین جلسه گفت: یکی از موثرترین و مهمترین ارکان وزارت آموزش و پرورش ،اداره کل  امور اداری و تشکیلات است .

حمید رضا آذری با تاکید  بر اینکه " بیشترین حجم مسائل مربوط به منابع انسانی در امور ادای  است " افزود : کار امور اداری بسیار دشوار است ، چرا که بیشترین مراجعات همکاران فرهنگی در این حوزه است .

وی جذب نیروی انسانی و نگه داشت آنها  را یکی از اساسی ترین کار های  آموزش و پرورش دانست و افزود : امور اداری  می تواند با  اصلاح  این فیلتر مهم و اساسی ، بسیاری از مشکلات  آموزش و پرورش را رفع نماید.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس  بر تمرکز زدایی تاکید کرد و گفت:  با تمرکز زدایی و واگذاری بخشی از تصمیم گیری ها به بخش های پایین دستی در آموزش و پرورش ،  می توان زمینه  ابتکار و خلاقیت و همچنین بهبود روش ها را فراهم نمود.

به اشتراک بگذارید :