28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۰۸:۱۵:۰۲
کد مطلب:  1210371
مدیر کل امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش در دومین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان شهریار ؛
الزام انبوه سازان در ساخت فضاهای آموزشی مورد تعهد مورد تاکید است

مدیر کل امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش در دومین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان شهریار خواستار الزام انبوه سازان و شهرک سازان برای ساخت فضاهای آموزشی شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و به نقل از شهریار ، دومین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان شهریار با حضور پاپایی مدیرکل امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش ، صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، حق وردی نماینده مردم شهریار،قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی ، طاهری فرماندار شهرستان شهریار ، حجت الاسلام و المسلمین حیدری امام جمعه موقت شهرستان شهریار ، پارسا مدیر آموزش و پرورش شهریار و کلیه اعضا در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد .

پاپایی در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان شهریار با اشاره به الزام شهرک سازان برای ساخت و تخصیص اعتبار فضاهای آموزشی گفت ؛ متاسفانه شاهد هستیم که انبوه سازان و شهرک سازان این ماده قانونی را نادیده گرفته اند.

مدیرکل امور شوراهای آموزش و پرورش با بیان اینکه تراکم دانش آموزی در مناطقی از شهر وشهرستان های استان تهران بسیار زیاد است افزود ؛ عزم و انسجام ملی مورد نیاز است تا وزارت راه و شهرسازی ، شهرداری ها و ادارات مربوطه بیش از پیش به حل مشکلات آموزشی اهتمام داشته باشند .

وی در ادامه افزود : ماده ۱۸ قانون شوراها را که همان ایجاد فضاهای آموزشی در شهرک های جدید است باید اجرا گردد.

پاپایی همچنین با اشاره به تلاش شوراهای آموزش و پرورش برای باز کردن گره های آموزشی گفت ؛ بر اساس عملکرد و ارزیابی شوراهای آموزش و پرورش ، شورای آموزش و پرورش شهرستان شهریار در اجرای اهداف این شورا و‌حل مشکلات آموزشی رتبه نخست استان را کسب کرده است .

مدیرکل امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه همه ما به نقش آموزش و پرورش در جهان امروز واقف هستیم گفت: آموزش و پرورش را تنها  بخشی که می تواند هم ابزار توسعه و هم هدف توسعه  محسوب شود خواند  و تمام تلاش مجموعه را دستیابی به یک سیستم جامع در آموزش و پرورش اعلام نمود.

وی در ادامه تصریح کرد: تغییر سطح مطالبات از آموزش و پرورش در جهان امروز را یکی از پدیده هایی برشمرد که امروزه جهان با آن مواجه می باشد؛ چراکه هرچقدر از عمر جهان سپری می شود دیگر مطالبه تنها خواندن و نوشتن نیست، بلکه  پرورش فرزندانی است که شهروندانی متناسب با جهان امروز باشند.

پاپایی ضمن قدردانی از جلسات شوراهای آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: باید قدردان جلسات شوراها بود  چراکه چنین نشست هایی برای تصمیم گیری در خصوص مهمترین سرمایه های کشور که فرزندانمان می باشند صورت می گیرد چرا که تعالی یا پس رفت یک کشور به دست آنها می باشد پس مشارکت را جدی بگیریم و از قوانینی که در اختیار داریم استفاده کنیم.

به اشتراک بگذارید :