23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۰۸:۱۲:۳۸
کد مطلب:  1210365
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در دومین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان شهریار ؛
سرمایه گذاری برای آموزش و پرورش با کیفیت باعث کاهش هزینه های آینده کشور می شود

دومین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان شهریار با حضور مدیرکل امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش ، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، نماینده مردم شهریار،قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار شهرستان شهریار ، امام جمعه موقت شهرستان شهریار ، مدیر آموزش و پرورش شهریار و کلیه اعضا در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و به نقل از شهریار ، دومین جلسه شورای آموزش وپرورش شهرستان شهریار با حضور پاپایی مدیرکل امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش ، صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، حق وردی نماینده مردم شهریار،قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی ، طاهری فرماندار شهرستان شهریار ، حجت الاسلام و المسلمین حیدری امام جمعه موقت شهرستان شهریار ، پارسا مدیر آموزش و پرورش شهریار و کلیه اعضا در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد .

محمد صیدلو ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) وروز دختر ، از لزوم توجه به مسئولیت آموزش وپرورش سخن گفت و افزود: ویروس کرونا ثابت کرد که اگر فرضیه انسانی بودن وساخت دست بشر بودن این ویروس صحت داشته باشد ،این نکته به جهان ثابت شد که یک دانش آموز میتواند علم بیاموزد ، بعد از چندسال تبدیل به دانشمندی شودکه با ساخت یک ویروس، جهانی را تبدیل به کابوسی برای بشر کند و در نقطه مقابل دانشمندانی تربیت کند که برای مبارزه با آن از زندگی شخصی برای ماه ها فاصله بگیرند وتعهد وتخصص را توأمان بکار بگیرند تا نسل بشر را از بیماری رهایی بخشند .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ادامه داد : این نقطه همان نقطه لزوم توجه به تعلیم و تربیت است کما اینکه از زمان شیوع این ویروس، معلمان با آموزش های مجازی و تولید محتوا ، امر تعلیم وتربیت را رها نکردند و با تمام انرژی درصحنه حاضر بودند.

این مقام مسئول شهرستان شهریار را از جمله شهرستان های کم برخوردار در حوزه فضاهای آموزشی دانست و گفت : درست است که شهرستان شهریار در پایتخت واقع شده است اما با توجه به رشد و افزایش جمعیت و مهاجرپذیر بودن این شهرستان ، نیاز به احداث مدارس جدید بسیار محسوس است .

وی در ادامه به ضرورت توسعه شبکه شاد اشاره کرد و بیان داشت : شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) به عنوان سرمایه رسانه ای در اختیار آموزش و پرورش است که در مواقع لزوم از قبیل تعطیلی های پیش بینی نشده می تواند جایگزین آموزش حضوری در مدارس باشد که تاکید می گردد نسبت به توسعه این شبکه آموزشی از هیچ تلاشی دریغ نکنیم .

صیدلو با اشاره به فلسفه وجود شورای آموزش و پرورش اظهار داشت : ترکیب شورای آموزش و پرورش که تشکیل شده از معتمدین مردم ، خیرین مدرسه ساز و نمایندگان مدیران مدارس و دغدغه مند بودن این عزیزان نشان از این است که آموزش و پرورش متعلق به تمام اقشار جامعه است .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تصریح کرد : سرمایه گذاری برای آموزش و پرورش با کیفیت باعث کاهش هزینه های آینده کشور می شود  چرا که اگر امروز در کلاس درس به مصادیق آسیب های اجتماعی که در سال های آینده به معضلات جامعه تبدیل می شود ، توجه کنیم نیاز نیست در سال های آتی جهت جلوگیری و مهارت آسیب های اجتماعی هزینه کرد .

به اشتراک بگذارید :