2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ ۱۵:۵۰:۰۰
کد مطلب:  1210216
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران در مراسم کلنگ‌زنی دو مدرسه خیرساز شهرستان پاکدشت:
سالانه بیش از ۱۰۰۰ کلاس درس در شهرستان‌های استان تهران ساخته می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران در مراسم کلنگ‌زنی دو مدرسه خیرساز شهرستان پاکدشت از ساخت سالانه بیش از ۱۰۰۰ کلاس درس در این استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران: محمد صیدلو صبح امروز در حاشیه مراسم بازدید از مدارس در حال ساخت و کلنگ زنی احداث دو باب مدرسه خیرساز شهرستان پاکدشت گفت: وظیفه‌ی تربیت و آموزش یک میلیون و ۵۰ هزار دانش‌آموز شهرستانهای استان تهران بر عهده ۴۶۰۰۰ همکار فرهنگی است که در بیست و یک منطقه در حاشیه شهر تهران مشغول به فعالیت هستند، که این امر با توجه به رشد بالای مهاجر پذیر بودن این استان، همواره با مشکل کمبود کلاس درس و مدرسه مواجه هستیم و این امر مشارکت خیرین مدرسه‌ساز را برای تامین این نیاز به خوبی روشن می‌سازد.

وی با اشاره به اینکه با کمک و همت خیرین مدرسه ساز میانگین تراکم کلاسهای استان بصورت فزاینده بالا نرفت، افزود: با این‌حال میانگین تراکم استاندارد کشور عدد ۲۴ است که در استان ما این میانگین عدد ۳۲ است که باز نیازمند مشارکت خیرین در تامین کلاس‌های درس هستیم تا بتوانیم سالانه ۱۰۰۰ کلاس درس با افزایش رشد سالانه جمعیت احداث کنیم تا هیچ دانش‌آموزی از تحصیل باز نماند که در چند سال گذشته این امر محقق گردید.

صیدلو در ادامه اظهار داشت: برای اینکه به میانگین کشوری برسیم نیاز به ۱۲ هزار کلاس درس هستیم که این امر نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و مشارکت همه نهادهای ذیربط و خیرین مدرسه‌ساز است.


وی در ادامه با اشاره به مصوبه شورای آموزش و پرورش استان گفت، قرار شد بخشی از این هزینه توسط دولت، بخشی به واسطه فروش املاک مازاد اموزش و پرورش و بخش دیگر توسط خیرین بزرگوار تامین شود.

صیدلو گفت: حدود ۳۰ درصد مدارس استان فرسوده هستند و نیاز به بازسازی دارند، که باید در کنار مدرسه‌سازی به احیاء و بازسازی این مدارس بپردازیم که نگاه ما بیشتر به مشارکت خیرین مدرسه ساز است، با توجه به تراکم بالای دانش‌آموز در این استان بیشتر مدارس دوشیفت مشغول فعالیت هستند، ما همواره با این شعار که ساخت هر مدرسه در واقع به میزان دو مدرسه ارزش دارد، از همه خیرین محترم دعوت می‌کنیم تا در این امر خیر یاری‌رسان ما باشند.

به اشتراک بگذارید :