15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ ۱۰:۳۶:۰۱
کد مطلب:  0ZNB15uP
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:
9 رتبه برتر در مسابقات کشوری فنی و حرفه ای توسط دانش آموزان قزوینی کسب شد

دانش آموزان استان قزوین در مرحله کشوری مسابقات علمی-عملی در شاخه فنی و حرفه ای در بین دانش آموزان کشور خوش درخشیدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به برگزاری مسابقات فنی و حرفه ای اظهار داشت: بار دیگر هنرجویان فنی و حرفه ای استان خوش درخشیدند و با کسب رتبه های برتر در مسابقات علمی-عملی کشوری توان علمی خود را نشان دادند.

وی افزود: از زحمات و تلاش های مربیان و معلمان این حوزه به ویژه معاونت آموزش متوسطه استان تشکر و قدر دانی می گردد که با ارائه آموزش های مطلوب توسط مربیان و معلمان مجموعه فنی و حرفه ای، شاهد ارتقاء علمی دانش آموزان می باشیم.

سالار قاسمی خاطر نشان کرد: مربیان و دانش آموزان با تلاش خود، جایگاه استان قزوین را در تراز پنج استان اول کشور قرار دادند و ثابت کردند که استان قزوین می تواند در عرصه های علم و فن و اشتغال در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، با خود اشتغالی، کار آفرینی و حذف بیکاری  در بین استان های کشور جایگاه ویژه ای کسب نماید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین تصریح کرد: قزوین در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای در زمینه برنامه های کیفی جزو 4 استان اول کشور قرار دارد و در قبولی کنکور فنی و حرفه ای رتبه سوم کشور و در مسابقات فنی و حرفه ای رتبه پنجم را کسب نموده است.

قاسمی تأکید کرد: دانش آموزان استان قزوین توانستند با کسب دو رتبه اول در رشته های متالوژی و نقاشی، سه رتبه دوم در رشته های ساخت و تولید، تربیت بدنی و مکانیک خودرو ، یک رتبه سوم در رشته سرامیک، دو رتبه پنجم در رشته های صنایع فلزی و صنایع غذایی و یک رتبه ششم در رشته نقشه کشی عمومی و در مجموع با کسب 9 رتبه برتر در مرحله کشوری مسابقات علمی-عملی شاخه فنی و حرفه ای بدرخشند.

ایشان در ادامه اضافه کرد: این موفقیت بزرگ را به همکاران مجموعه  آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش استان قزوین که با برنامه ریزی خوب و پیگیری های مستمر، زمینه صعود استان در مسابقات علمی-عملی کشور را فراهم ساختند، تبریک می گوییم.

به اشتراک بگذارید :