14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۲۶ ۱۰:۱۲:۰۴
کد مطلب:  SgToqEBL
فرحسینی: 9 هزار دانش آموزسفیر سلامت درمدارس متوسطه دوم استان گیلان فعالیت می کنند

معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش استان گیلان گفت 450مدرسه متوسطه دوم حدود 120000دانش آموزتحت پوشش طرح سفیران سلامت دانش آموزی استان هستندومجموعا 9000سفیر سلامت به ازای هرکلاس 3نفردراین مدارس فعالیت می نمایند.

فرحسینی با اشاره به شعار سال بهداشت جهانی (غلبه بر دیابت) گفت: بیش از 5میلیون نفر درجهان دیابت دارند ونیمی از آنها از بیماری خود اطلاع ندارند. می توان با برنامه ریزی درست از روند افزایشی این بیماری جلوگیری کرد که ترویج تحرک بدنی، فرهنگ تغذیه سالم در مدارس و ساماندهی بوفه های مدارس از جمله برنامه های آموزش وپرور ش می باشد. وی هدف از برگزاری این طرح درمدارس را مشارکت دانش آموزان در امر آموزش بهداشت به گروه همسالان و اعضای خانواده آنها ودرنتیجه ارتقای سطح سلامت جامعه عنوان نمود.فرحسینی  به دانش آموزان توصیه کرد تا در جهت حفظ سلامتی خود مواردی همچون تغذیه ، تحرک بدنی ودوری از رفتارهای پرخطر را به گونه ای مراقبت نمایند که علاوه بر حفظ سلامتی خود،  منجر به ارتقای سلامت جامعه شود.

معاون تربیت بدنی وسلامت آموزش وپرورش استان گفت 450مدرسه متوسطه دوم حدود 120000دانش آموزتحت پوشش این طرح هستندومجموعا 9000سفیر سلامت به ازای هرکلاس 3نفردراین مدارس فعالیت می نمایند.

شایان ذکر است درمدارس ابتدایی ومتوسطه اول نیز تشکل بهداشتی با نام های بهداشتیاران26000نفر  وپیشگامان سلامت9000، آموزش همسالان را به عهده دارند.

اجرای نمایش و سرود بهداشتی وبرگزاری مسابقه بهداشتی از دیگربرنامه های این همایش بود. درپایان هدایا وجوایز ارزنده ای ازطرف مسئولین حاضر درهمایش به دانش آموزان اهدا شد.

به اشتراک بگذارید :