28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ ۱۴:۱۰:۰۵
کد مطلب:  1209500
مشاور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در اجرای سند تحول بنیادین:
آموزش و پرورش برنامه محور ،مبنای توسعه فردی و اجتماعی است

جلسه رابطین استانی تدوین برنامه سالانه سال تحصیلی 1400-1399با حضور مشاورمدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سند تحول بنیادین برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، ژما جواهری پور مشاورمدیرکل در اجرای سند تحول بنیادین در جلسه رابطین استانی تدوین برنامه سالانه سال تحصیلی 1400-1399، با اشاره به اهمیت و ضرورت تدوین برنامه در تمامی دستگاهها و نهادهای دولتی و خصوصی گفت: با تاکیدات مقام معظم رهبری ، برنامه ششم توسعه و با رویکرد برنامه محوری وزارت آموزش و پرورش مبتنی بر سند تحول بنیادین، این  تحول بزرگ  درآموزش و پرورش در حال تحقق است، که نقش مهمی در رشد و توسعه فردی و اجتماعی خواهد داشت.

وی با تاکید بر در نظر گرفتن برنامه های اجرایی برای  تمامی سطوح ستاد، استان، منطقه و مدرسه ،اظهار داشت: برای دست یافتن به اهداف تعیین شده و تدوین برنامه های سطوح مختلف، مشارکت و همدلی همه عوامل ذینفع، از اهمیت بالایی برخوردار است.

جواهری پور با اشاره به شراط خاص کشور و شیوع  ویروس کرونا و عدم اطلاع از وضعیت آینده این بیماری، تاکید کرد: نیاز سنجی دقیق و بررسی و پیش بینی برنامه های جایگزین برای زمانهایی که شرایط آموزش مدارس به صورت عادی میسر نباشد، بسیار ضروری است.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: از موضوعات مهم در اجرا و تدوین مطلوب برنامه،گفتمان و تبیین نحوه نگارش، اجرا و نظارت مستمر برنامه در مناطق و به ویژه مدارس می باشد.

به اشتراک بگذارید :