23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ ۱۳:۰۰:۵۳
کد مطلب:  1209408
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا :
دانش آموزان و دانشجویان در دام کلاهبرداران نیافتند

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا گفت :دانش آموزان و دانشجویان  در مواجهه با آگهی فروش سوالات امتحانی در دام کلاهبرداران نیافتند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا  گفت: هر سال با نزدیک شدن به ایام امتحانات دانش‌آموزان و دانشجویان بازار سودجویان برای رسیدن به اهداف خود در زمینه آگهی فروش سوالات امتحانی گرم می‌شود.

وی افزود:مجرمان سایبری با راه‌اندازی کانال‌های تلگرامی و صفحات اینستاگرامی و طراحی سایت‌های مربوطه اقدام به دست‌کاری سؤالات و پاسخنامه سال‌های قبل کرده و آن‌ها را در قالب نمونه سؤال یا سؤالات لو رفته امتحانات به فروش می‌رسانند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا  ادامه داد: در این شیوه از کلاهبرداری اینترنتی، مجرمان بعد از پرداخت وجه دیگر پاسخگوی کاربران نبوده و یا اینکه افراد را به درگاه‌های جعلی بانکی هدایت کرده و در نهایت با دسترسی به اطلاعات کارت بانکی متقاضیان از حساب آنان برداشت غیر مجاز انجام می‌دهند.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: هموطنان در صورتی که با آگهی‌های فروش سوالات در فضای مجازی مواجه شدند، مراتب را به سایت پلیس فتا اعلام کنند تا با متخلفان برخورد قانونی شود.

به اشتراک بگذارید :