25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ ۰۹:۵۰:۲۷
کد مطلب:  1209181
معاون پرورشی و فرهنگی و دبیر کمیته همکاری حوزه‌های علمیه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران خبر داد؛
برگزاری مرحله نهایی مسابقات مجازی قرآن، عترت و نماز استان در دهه کرامت

معاون پرورشی و فرهنگی و دبیر کمیته همکاری حوزه‌های علمیه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ضمن اشاره به استقبال بی‌نظیر دانش‌آموزان در مسابقات غیر حضوری قرآن، عترت و نماز از برگزاری مرحله نهایی این مسابقات در دهه کرامت خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی با تبریک ایام دهه کرامت و با اشاره به لزوم الگو پذیری از سیره زندگانی اهل بیت علیهم السلام در تمام شئون زندگی ابراز امیدواری کرد در ایام میلاد حضرت ثامن الحجج علیه‌السلام و حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها شاهد بروز جلوه‌هایی از تلاش و همدلی در بین جامعه فرهنگی در جهت پیشبرد اهداف عالیه نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی باشیم .

وی گفت: کرونا نه تنها جلوی حرکت جامعه فرهنگی و دانش‌آموزی استان را نگرفت بلکه خود زمینه‌ای شد تا جلوه‌های نویی از خلاقیت‌ها و نوآوری‌ها در کالبد این جامعه نمود کند.

هاشمی با اشاره به اینکه از زمان شروع کرونا تا به امروز شاهد ارتقاء دانش علمی و  فنی همکاران حوزه‌های مختلف فرهنگی و دانش‌آموزی در تولید محتوای علمی و فرهنگی در بستر شبکه‌های مجازی و اجتماعی بوده‌ایم، تاکید کرد:  لزوم پرداختن به سیره اهل بیت علیهم السلام به عنوان کاملترین جلوه‌های شئون راستین زندگی به خصوص در ایامی که با نام این بزرگوران مزین شده می‌تواند بر غنای تولیدات بیافزاید و شاهد برکت و رشد روز افزون آموزه‌های فرهنگی و اجتماعی با تاسی به این نمونه‌های بی بدیل باشیم.

شایان ذکر است در مسابقات مرحله مقدماتی 2500 دانش آموز و فرهنگی در 13 رشته بصورت مجازی به رقابت پرداخته اند که در مرحله نهایی از هر پایه 3 نفر در بستر شبکه اجتماعی و بصورت برخط به رقابت خواهند پرداخت که برگزیدگان آن به مسابقات کشوری معرفی خواهند شد.

به اشتراک بگذارید :